Raphael Varane: urodzony zwycięzca
Starstock

Raphael Varane: urodzony zwycięzca

W tym roku sięgnął już po Puchar Europy. W niedzielę Raphael Varane powalczy o mistrzostwo świata. Zobacz, co powiedział "Esquire'owi" w rozmowie do jednego z poprzednich numerów.
11.07.2018

ESQ: Gdybyś mógł zyskać jedną umiejętność, którą posiada ceniony przez ciebie piłkarz, co by to było?

RV: Talent Cristiano Ronaldo do zdobywania goli. Codziennie jestem świadkiem tego, czego on dokonuje na boisku i bardzo mi to imponuje. Chodź gramy razem od wielu lat, nadal jestem pod wrażeniem umiejętności Cristiano.

ESQ: Na czym polega fenomen Realu Madryt? To drużyna, która nieustannie dominuje, i w lidze hiszpańskiej, i w Champions League.

RV: Real to niesamowity zespół, łączy nas wola walki i nieustanne dążenie do zwycięstwa. Wymagania stawiane zawodnikom są bardzo wysokie. Kibice są niezwykle dumni z historii drużyny
i czekają na kolejne sukcesy. Każdy sezon w lidze hiszpańskiej jest dla nas pełen wyzwań, ale jesteśmy przede wszystkim zespołem wojowników, urodzonych zwycięzców. Wydaje mi się, że temu własnie, w dużym stopniu, Real Madryt zawdzięcza swoją wyjątkowość.

ESQ: Dwadzieścia lat temu Francja wygrała mundial. To było historyczne wydarzenie. Czy nowe pokolenie francuskich piłkarzy powtórzy ten sukces?

RV: Mamy wielu bardzo dobrych piłkarzy wsród młodych graczy. Gramy w cenionych europejskich drużynach, tak, jak nasi poprzednicy dwie dekady temu. Ale nasz atut to nie tylko młodość – mamy tez doświadczonych zawodników, którzy pełnia role przewodników i autorytetów dla tych młodszych. To bardzo dobra mieszanka. Ważne, by reprezentacja Francji potrafiła dobrze grać zarówno w ofensywie, jak i w defensywie, by była zgrana i trwała. Mamy wiele asów w rękawie.

Rozmawiał Krzysztof Nowak. Cały wywiad ukazał się w numerze 3/2018 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie