Alexander Wang - genialne dziecko mody
Starstock

Alexander Wang - genialne dziecko mody

"Najbardziej luksusową rzeczą w twojej szafie może być T-shirt" - twierdzi jeden z najzdolniejszych projektantów młodego pokolenia.
27.07.2018

Alexander Wang Miasto rodzinne: San Francisco Wiek: 33

Tak naprawdę nie miałem innej pracy – mówi Alexander Wang. – Wszedłem w ten biznes prosto po college’u. Wang rzucił szkołę artystyczną Parsons, by w wieku dwudziestu jeden lat stworzyć pierwszą linię ubrań. Zaczął od kolekcji sześciu swetrów. Dwanaście lat później jest wciąż wystarczająco młody, by uważać go za genialnego chłopca amerykańskiej mody.

Jego ubrania są zakorzenione w podejściu do mody prezentowanym przez pokolenie, które obaliło dress code. Wang nie wierzy w drogą modę. To zaskakujące jak na kogoś, kto przez trzy lata pracował we francuskim domu mody Balenciaga. I jak na właściciela marki, który sprzedaje swoje produkty w cenach od 80 do 5000 dolarów. – Najbardziej luksusową rzeczą w twojej szafie może być T-shirt – komentuje. Jego kolekcje wciąż wywołują emocje wśród influencerów i fanów, niczym premiera płyty gwiazdy muzyki pop, ale Alexander Wang kreuje również ekstrawaganckie pokazy mody. Jeden z ostatnich miał miejsce jednocześnie w trzech lokalizacjach w Nowym Jorku. Fabuła? Supermodelki udające turystki wysiadające z autokarów pośród okrzyków fanów.

Wang postrzega przemysł modowy jako pełen paradoksów. Potrzebujesz ubrań? Zapewne nie. Czy ludzie chcą je kupować? Tak. To eldorado dla ludzi, którzy umieją oferować klientom to, na co są gotowi wydać każde pieniądze.

Tekst ukazał się w najnowszym wydaniu The Big Black Book (6/2018)

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie