Virgin Abloh i Nike "w ciągu"
Nike.com

Virgin Abloh i Nike "w ciągu"

Obecny dyrektor kreatywny marki Louis Vuitton wciąż kolaboruje z gigantem sportowej odzieży. Tym razem na warsztat poszły Nike Air Presto z początku tego wieku.
02.08.2018

Ci, którzy ze streetwearem są na bakier mogą pomyśleć, że oto wydarza się jakaś wyjątkowa okazja, by złapać buty jednego z najważniejszych projektantów młodego pokolenia. Otóż nie. Off-White (pierwsze modowe dziecko Abloha) od wielu miesięcy współpracuje z Nike i na rynku co chwilę pojawiają się odświeżone modele kicksów.

Współpraca Off-White i Nike to streetwearowa żyła złota

Dlaczego zatem o tym piszemy? Bo jest to jedna z najciekawszych i zarazem najpopularniejszych kolaboracji w świecie streetwearu. Wciąż przynosząca obu stronom zyski, nie tylko finansowe. Oczywiście, można skontrować, że Yeezy od Adidasa i Kanye'ego Westa to też żyła złota. Ośmielamy się jednak twierdzić, że ta druga współpraca marketingowo chyli się ku upadkowi. Nikt już nie mówi o niedostępności czy wyjątkowości tej serii. Nawet na polskiej ulicy modeli typu 350 v2 jest aż nadto. 

Jak się kupuje sneakersy Nike'a?

Odświeżony przez Virgina Abloha model będzie dostępny w sprzedaży od 3 sierpnia (start dokładnie o 10 rano polskiego czasu). Dla niewtajemniczonych, nie jest to jednak sprzedaż typu "kto pierwszy, ten lepszy". O 10 zostaje uruchomiona podstrona, na której możesz oficjalnie zaświadczyć, że jest się zainteresowanym kupnem sneakersów. Na wypełnienie wszystkich danych, włącznie z danymi karty kredytowej, masz dosłownie kilka minut. Jeśli trafisz na stronę 10 minut po starcie - z zakupu przysłowiowe "nici". Szybko pojawia się komunikat, że buty są "niedostępne". Spośród wszystkich chętnych, którzy zdążyli z rubrykami, tajemniczy (czytaj szerzej nieznany) algorytm losuję niewielkie (jak duże? nie wiadomo) grono szczęśliwców. Zwycięzcy dostają mailowe potwierdzenie i nieme fanfary.  Tego typu satysfakcja wciąż przed nami...

Model (ze wszystkich możliwych stron) możecie zobaczyć w naszej galerii poniżej.

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie