Live Festival ogłasza godzinową rozpiskę koncertów. Jest jedno wielkie zaskoczenie
mat. prasowe

Live Festival ogłasza godzinową rozpiskę koncertów. Jest jedno wielkie zaskoczenie

Co tak wzburzyło fanów?
08.08.2018

Festiwalowe lato w Polsce powoli dobiega końca. Niepisanym "grande finale" jest Kraków Live Festival, który odbędzie się w tym roku w dniach 17-18 sierpnia na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Krakowska impreza to od lat najbardziej “amerykański” z rodzimych festiwali. Muzycznie rządzi hiphop, a fajerwerki i "ognie ze sceny" zapewnia plejada najważniejszych twórców sceny elektronicznej i tanecznej. Potwierdza to z nawiązką poniższy lineup tegorocznej edycji.

Kendrick Lamar i Martin Garrix - headlinerzy Kraków Live Festival

Główną gwiazdą jest Kendrick Lamar, który w muzycznym świecie osiągnął praktycznie wszystko, włączając w to muzycznego Pulitzera, o czym pisaliśmy tutaj. Raper rozpocznie swoje show w piątek o 23. Drugiego dnia o tej samej porze wystąpi drugi z headlinerów - Martin Garrix, który jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych DJ-ów i producentów muzyki EDM. "DJ's Magazine" umieścił go na 1. miejscu na na liście najlepszych DJ-ów i to dwa lata z rzędu (2016 i 2017).

Koncert Die Antwoord o 19? Fani zespołu zaskoczeni

23 to odpowiednia pora na występy największych gwiazd. Ale czy 19 i szalona podróż przez wszystkie tempa świata Die Antwoord to dobry pomysł? Tu zdania są podzielone. Wśród argumentów fanów, których ze względu na barwny język nie będziemy tu przytaczać, dominuje przekonanie, że pełne słońce i narkotyczny taniec nie idą w parze a popisy aktorskie Ninja i ¥o-landi Vi$$er nie będą miały takiej siły. Kto widział południowoafrykański zespół w akcji, ten wie, że ważnym elementem ich scenicznej ekspresji są światła oraz wizualizacje. Raczej niewidoczne za dnia. Może kolejny występ południowoafrykańskiego zespołu w Polsce to jakiś "challenge" dla nich? Sami jesteśmy ciekawi efektów. W końcu Nick Cave i spółka na Open'erze, w pełnym słońcu, dali radę.

Kraków Live Festival - 17-18 sierpnia

Godziny występów wszystkich artystów Kraków Live Festival możecie zobaczyć poniżej. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie festiwalu.

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie