Nowy stylowy smartwatch na rynku: Huawei Watch GT
fot. Huawei

Nowy stylowy smartwatch na rynku: Huawei Watch GT

Nowy model marki Huawei łączy w sobie elegancję klasycznego zegarka i zalety smartwatcha do zadań specjalnych z zaawansowanymi funkcjami sportowymi. W przedsprzedaży będzie dostępny w Polsce od 29 października od godziny 15:00 do 11 listopada 2018 roku – nie obędzie się też bez prezentu!
31.10.2018

Elegancki, funkcjonalny i nie do zdarcia

Huawei Watch GT wyposażono w kolorowy ekran AMOLED HD z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 1,39 cala i rozdzielczości 454 x 454 pikseli. Elegancka obudowa o grubości zaledwie 10,6 mm, wykonana z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, jest dodatkowo pokryta specjalną ceramiczną warstwą węglową DLC o właściwościach zbliżonych do naturalnego diamentu, która zapewnia odporność na ścieranie i chroni przed zarysowaniem.

Trener personalny

Huawei Watch GT z powodzeniem może pełnić rolę trenera i polepszać nasze osiągi, a to dlatego, że współpracuje z systemami satelitarnymi GPS, GLONASS i GALILEO. Przekłada się to na bogatsze informacje o pozycjonowaniu i wiarygodne zapisy ćwiczeń. Co więcej, poprzez pomiar aktywności użytkownika, urządzenie samo proponuje efektywniejsze treningi. Sensory rejestrują szereg danych, takich jak prędkość i długość pokonanego dystansu, trasę, puls, liczbę kroków, rodzaj chodu i spalane kalorie. Przetwarzając te informacje, smartwatch jest w stanie zaproponować trening dopasowany do konkretnych celów.

Superdługi czas użytkowania

Producent podaje, że żywotnośc smartwatcha na jednym ładowaniu wynosi 30 dni. W praktyce, przy regularnym użytkowaniu z uruchomionym GPSem, aktywną funkcją pulsometru, monitorowania snu, ćwicząc 90 minut w ciągu całego tygodnia i z włączoną opcją powiadomień, urządzenie wytrzyma na jednym cyklu ładowania nawet do 2 tygodni. Natomiast przy włączonych wszystkich funkcjach smartwatcha i bardzo aktywnym trybie pracy, na przykład podczas maratonu z uruchomionym trybem z GPS non stop, aktywnymi funkcjami pulsometru, monitorowania częstotliwości oddechów oraz monitorowaniem parametrów w trybie biegania, maksymalny czas pracy to 22 godziny.

Nowy pulsometr TruSeen™ 3.0 i monitorowanie snu

Huawei pracował nad tą technologią 4 lata. Dlaczego? Ponieważ tętno jest podstawowym wskaźnikiem odzwierciedlającym zdolność ćwiczenia i stanu zdrowia każdego człowieka. Dzięki dopracowanej technologii pomiaru tętna mamy więc dokładniejsze, ciągłe monitorowanie pracy serca.

Z kolei technologia Huawei TruSleep™ 2.0 może monitorować jakość naszego snu przez całą dobę, analizując częstość akcji serca i zmienność rytmu serca (HRV). W zamian, w połączeniu z monitorowaniem pozycji nadgarstka, oferuje dokładną analizę czasu i struktury snu (głęboki sen, lekki sen, fazy snu). Urządzenie jest też wspierane przez technologię Huawei AI, która dostarcza użytkownikom informacji, jak rozwiązać 6 typowych problemów ze snem: trudność w zasypianiu, nadmierną lekkość snu, czuwanie, wczesne przebudzenie, senność i nieregularny harmonogram snu.

Codzienne monitorowanie aktywności i inteligentne przypomnienia

Oczywiście Huawei Watch GT posiada w swoich funkcjach też ciągły monitoring naszych aktywności, w tym statystyki liczby kroków i liczby godzin spędzanych na stojąco i siedząco. Zegarek zapisuje umiarkowany i intensywny czas aktywności w ciągu dnia.

Zegarek obsługuje także dodatkowe funkcje telefonu komórkowego, takie jak przypomnienie o przychodzących rozmowach, przypomnienie informacji (SMS, e-mail, kalendarz, aplikacje społecznościowe). Przypomni nam też o wszystkich połączeniach lub wiadomościach, gdy nie możemy odebrać rozmowy przychodzącej na telefon.

Dla tych, którzy wciąż wahają się, czy kupić Huawei Watch GT w przedsprzedaży, mamy dodatkowy smaczek – do każdego smartwatcha w prezencie dostaniemy bezprzewodowe słuchawki AM61. Przypominamy – przedsprzedaż rusza 29 listopada o godz. 15:00, a potrwa do 11 listopada.

Huawei Watch GT będzie kosztować 999 zł.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie