Polski wątek w programie Johna Olivera. O czym opowiadał znany komik?
Fot: YouTube

Polski wątek w programie Johna Olivera. O czym opowiadał znany komik?

Finał piątego sezonu znakomitego programu HBO już na nami. Jak długo będziemy musieli czekać na nowe odcinki?
19.11.2018

Jeśli zaglądacie na Esquire.pl regularnie, to zapewne wiecie, że jesteśmy fanami programu „Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem”.  Wczorajszy finał świetnego, piątego sezonu zwrócił naszą uwagę nie tylko ze względu na bardzo śmieszną i dość przygnębiającą - jak to u Olivera – analizę sytuacji politycznej w krajach, których przywódcy nie ukrywają ciągot autorytarnych, ale też ze względu na polski akcent.

Czytaj też: Karaoke za kółkiem - rozmowa z Jamesem Cordenem 

John Oliver a sprawa polska

Polski wątek, dotyczący sytuacji w Sądzie Najwyższym, znajdziecie poniżej. Brytyjski komik opowiada o obniżeniu wieku emerytalnego sędziów, w programie wykorzystano też wypowiedź wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, który powiedział stacji Al Jazeera, że sędziowie mogą przychodzić do budynku sądu, ale nie mogą brać udziału w rozprawach, bo za sprawą ustawy zostali przeniesieni w stan spoczynku. Opisywany fragment zaczyna się w dziewiątej minucie:

Twórcza wolność laureata Emmy

John Oliver zasłynął nie tylko błyskotliwymi politycznymi analizami, doskonałym researchem i często autoironicznymi dowcipami, ale też bezkompromisową krytyką korporacji. W przedostatnim odcinku dostało się m.in. AT&T, które 2 lata temu zostało właścicielem HBO. Innymi słowy, Oliver co najmniej kilka żartów poświęcił… własnym szefom. Mimo to już w lutym program wróci na kolejny sezon. W ubiegłym roku HBO poinformowało, że przedłużyło kontrakt z wielokrotnym zdobywcą nagrody Emmy (co najmniej) do końca 2020 roku. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie