Movember: Co zrobić dla profilaktyki nowotworów oprócz zapuszczania wąsów?
Fot: iStock

Movember: Co zrobić dla profilaktyki nowotworów oprócz zapuszczania wąsów?

Wiemy, że nie chcesz czytać o raku jąder i prostaty. Ale ta akcja pokazuje, że to niezwykle ważne – i nie musi powodować dyskomfortu.
29.11.2018

Movember, czyli listopadowe zapuszczanie wąsów, ma przypominać o konieczności regularnych badań i profilaktyce nowotworów wśród mężczyzn. Akcja od  kilku lat pomaga przełamać tabu, zwłaszcza jeśli chodzi o mówienie o nowotworach jąder i prostaty. Wciąż jednak zostaje wiele do zrobienia – nowotwory są najczęstszą przyczyną śmierci mężczyzn w Polsce, a wcześnie wykryty rak jąder jest uleczalny w 99% przypadków. „Przełamanie tabu” to zatem nie tylko kwestia dobrego samopoczucia – kilka prostych informacji może uratować zdrowie i życie wielu osobom. A jeśli patrząc w lustro widzicie twarz nieskalaną zarostem – wciąż macie czas, by dołączyć do grona świadomych wąsaczy. 

Panasonic i Krzysztof Gonciarz wspierają "Wąsopad" 

Do akcji dołączają też kolejni partnerzy, zainteresowani poszerzaniem świadomości zdrowotnej wśród mężczyzn. Cel jest szczytny, ale do efektywnych działań edukatorów i wolontariuszy nie wystarczą dobre chęci. Potrzeba też funduszy, w których zbiórce pomaga m.in firma Panasonic. Producent za każdą kupioną golarkę (modele ES-RT37,  ES-R57 i 3DES-LV6N-S803) lub trymer (modele ER-GC71,  ERGB86/96 z wysokomomentowym silnikiem DC i ER-GC51-K503) przekazuje 20 zł na rzecz fundacji „Kapitan Światełko”, która od 2014 roku prowadzi movemberową akcję w Polsce.


Producenta wspiera też jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich influencerów, Krzysztof Gonciarz – poniżej zobaczycie film z jego udziałem.

Zapuść wąsy i zgarniaj nagrody 

Panasonic promuje ideę Movembera również w ramach konkursu na swoim instagramowym profilu. Wystarczy, że wrzucicie swoje zdjęcie z wąsami, opatrzone hasztagami #MovemberIsNow, #GroomingIsCaring oraz #PanasonicIsNow, a weźmiecie udział w walce o sześć nagród przygotowanych przez markę. Dodatkowo za każde zdjęcie biorące udział w konkursie Panasonic przekażę złotówkę na rzecz fundacji "Kapitan Światełko". 

Na które produkty z promocji zwrócić uwagę? 

W promocyjnej ofercie produktów, których kupno pomaga wesprzeć movemberową akcję o 20 zł, uwagę zwracają zwłaszcza trzy produkty. Trymer do brody ER-GB86 z wysokomomentowym silnikiem DC przycina brodę na długość od 0,5 mm do 30 mm, dzięki czemu pozwala na pełną kontrolę nad zarostem. 

Do każdego rodzaju zarostu - również twardych, długich i gęstych bród, często zaciąganych przed tradycyjne ostrza - sprawdzi się trymer ER- GB96. Jeśli chcesz efektu jak z barber shopu - to dobry wybór. 

Golarka ES-LV6N zwraca uwagę zastosowaniem technologii 3D w głowicy golącej. To innowacyjny gadżet - w praktyce, dzięki ruchom wykonywanym w sześciu kierunkach, golarka idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy i ułatwia dokładne i delikatne golenie. 

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie