Za 2 funty możesz mieć oryginalną rzeźbę Banksy’ego. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie

Za 2 funty możesz mieć oryginalną rzeźbę Banksy’ego. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie

Mniej niż 10 zł wystarczy, by pomóc uchodźcom i zyskać szansę na zostanie początkującym mecenasem kultury.
03.12.2018

Czytaliście już nasz tekst o inwestowaniu w sztukę? Może wam się przydać, jeśli macie pod ręką ok. 10 złotych, bo właśnie tyle potrzeba, by kupić dzieło Banksy’ego, w którego dokonania można inwestować i czekać na zyski (w końcu nawet gdy zaraz po aukcji artysta zniszczy własne dzieło, może to wyjść nabywcy tylko na dobre). To nie cena wywoławcza – wystarczą 2 funty oraz poprawna odpowiedź na pytanie: ile waży rzeźba z uchodźcami, która została wystawiona na sprzedaż?

Zajrzyj do naszego słownika nowych symboli statusu 

Sztuka z piekielnego Disneylandu

Sama rzeźba to część projektu Dismaland – ponurego, alternatywnego Disneylandu, który Banksy otworzył w brytyjskim Weston-super-Mare w 2015 roku. Łódź (o rozmiarach 90cm x 38cm x 42cm – co może pomóc wam w szacowaniu wagi) do 22 grudnia można kupić na stronie Choose Love – sklepu, pozwalającego na kupno najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców, jak namioty, koce i śpiwory.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Banksy (@banksy)

Streetart dla uchodźców

To nie pierwszy raz, kiedy Banksy angażuje się w walkę o prawa migrantów. W czerwcu  artysta zwrócił uwagę na problem coraz bardziej konserwatywnej polityki imigranckiej we Francji i przygotował aż 6 dzieł, które pojawiły się w różnych miejscach Paryża. Przypominamy je w naszej galerii:

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie