Esquire Awards 2018 rozdane! Poznaj laureatów nagród Esquire'a
Fot: AKPA

Esquire Awards 2018 rozdane! Poznaj laureatów nagród Esquire'a

Po raz kolejny uhonorowaliśmy laureatów w pięciu męskich kategoriach, a także przyznaliśmy nagrodę dla kobiety, którą kochamy.
12.12.2018

11 grudnia w Centrum Praskim Koneser podsumowaliśmy rok 2018, przyznając nagrody „Esquire'a” za osiągnięcia biznesowe, sportowe, artystyczne i medialne. Wyłoniliśmy też zwycięzcę w kategorii styl i design a także wręczyliśmy statuetkę dla kobiety, którą kochamy. 

W kategorii Sztuka triumfował Tomasz Kot – odtwórca jednej z głównych ról w rewelacyjnej „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego, nagrodzonej Złotą Palmą za reżyserię na festiwalu w Cannes. To był dla niego bardzo dobry rok. Według plotek, Tomasz otarł się też o rolę przeciwnika Jamesa Bonda w powstającym właśnie filmie o agencie 007. Jedno jest pewne, talent Kota zauważono również poza granicami naszego kraju – i jest to świetna wiadomość.

Czytaj też: Żyję jak inni – wywiad z Tomaszem Kotem

Wyrazisty styl i naturalność – to cechy, które „Esquire” bardzo ceni, ale one nie wystarczą do tego, by zdobyć statuetkę w kategorii Media. W tym roku zwycięstwo w tak mocno obsadzonej konkurencji mogło zapewnić bycie po prostu Marcinem Prokopem – niezmiennie budzącym sympatię człowiekiem-instytucją na polskim rynku medialnym.

Kuba Przygoński wygrał w kategorii Sport. Polski kierowca kilka dni temu odbierał nagrodę za zdobycie Pucharu Świata w Cross Country na gali FIA w Sankt Petersburgu, na tej samej na której Lewis Hamilton odbierał wyróżnienie za mistrzostwo świata w Formule 1. Z Kubą, kierowcą rajdowym, członkiem Orlen Teamu rozmawialiśmy w ostatnim numerze „Esquire'a” – jeśli chcecie przeczytać wywiad, spieszcie się – to ostatnia szansa na zdobycie numeru w kioskach!

Biznesmenem roku został Jerzy Mazgaj, prezes rady nadzorczej Vistula Retail Group, człowiek, który wprowadzał na polski rynek marki tak znaczące dla męskiego stylu jak Ermenegildo Zegna czy Burberry. W imieniu laureata nagrodę odebrała Patrycja Hatalska–Kostewicz, dyrektor marketingu Vistula Retail Group.

W ubiegłym roku w kategorii moda triumfował Tomasz Ossoliński, tym razem, przy nieco poszerzonej formule, nagroda za osiągnięcia w obszarze stylu i designu przypadła jednemu z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych polskich architektów - Robertowi Koniecznemu. Właściciel śląskiego studia KWK Promes w tym roku zwrócił uwagę swoją nową realizacją - Domem po drodze, za który wyróżniono kilkoma prestiżowymi wyróżnieniami branżowymi. 

Status „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego jako najdonioślejszego wydarzenia artystycznego mijającego roku potwierdziło przyznanie Joannie Kulig tytułu Kobiety, którą kochamy. Aktorka otarła się o nagrodę już w ubiegłym roku, a wczorajsze zwycięstwo było formalnością. Tym bardziej, że to prawdopodobnie ostatni moment, by móc uhonorować Kulig przed malującą się w jasnych barwach karierą międzynarodową. Przed świętami zaplanowano amerykańską premierę „Zimnej wojny”, dlatego Joanna, która od kilku tygodni jest w Los Angeles, nie mogła odebrać nagrody osobiście. W jej  imieniu zrobiła to Anna Buks, managerka Joanny.

Jak wyglądała ceremonia wręczenia nagród Esquire'a w Centrum Praskim Koneser? Odpowiedzią niech będzie ta galeria:

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie