Nowa zegarek Omega Seamaster Diver 300M oficjalnie w Polsce

Nowa zegarek Omega Seamaster Diver 300M oficjalnie w Polsce

Jeden z najsłynniejszych zegarków nurkowych wreszcie w Polsce. W warszawskim butiku marki Omega odbyła się prezentacja odświeżonej wersji kultowego modelu Seamaster Diver 300M.
12.12.2018

Pierwsza wersja modelu Seamaster Diver 300M zadebiutowała w 1993 roku. Debiut był wystrzałowy, dosłownie: zegarek zagościł na nadgarstku Jamesa Bonda w filmie „Goldeneye” dzięki czemu Seamaster błyskawicznie zyskał status zegarkowego klasyka. Najpierw nosił go Pierce Brosnan. Daniel Craig po raz pierwszy założył Seamastera 300M na planie filmu „Casino Royale” z 2006 roku. Jest wierny Omedze do dzisiaj – w najnowszej kampanii reklamowej angielski aktor, odtwórca roli Jamesa Bonda, ubrany w smoking i zanurzony w wodzie po szyję, prezentuje odświeżoną linię słynnych zegarków.

Omega Seamaster 300M

Najnowsza linia czasomierzy z serii Seamaster Diver 300M zawitała do Polski. Z okazji polskiej premiery wnętrze warszawskiego butiku marki Omega przy placu Trzech Krzyży zmieniło się nie do poznania, przebudowano je tak, by nawiązywało wystrojem do tematyki morskiej. Podczas premiery goście mogli podziwiać między innymi limitowaną wersję Seamastera 300 M wykonaną z tytanu, tantalu i 18-karatowego złota Sedna. Oprócz tej rzadkiej limitacji (jedynie 2500 sztuk), do Warszawy zawitały też bardziej dostępne modele – w kopercie ze stali, a także wersje w których stal połączono z 18-karatowym złotem.

omega Seamaster 300 M Diver

Serce nowych zegarków Omega Seamaster Diver 300M stanowi kaliber Master Chronometer 8800 odporny na działanie pola magnetycznego. Pierścień lunety pokryty jest powłoką ceramiczną odporną na zarysowania, z kolei tarcze zegarka wytwarzane są z polerowanej ceramiki. Nowy model Seamastera to niezawodne urządzenie niezbędne nurkom pracującym pod wodą - dlatego wyposażono go między innymi w zawór helowy uwalniający cząsteczki gazu podczas dekompresji, co zapobiega uszkodzeniu mechanizmu zegarka. Zawór jest teraz zabezpieczony za pomocą nowatorskiej technologii która pozwala otworzyć go na dużej głębokości bez ryzyka naruszenia wodoszczelności zegarka. 

Cała odświeżona linia czasomierzy składa się z 14 modeli, wśród nich jest sześć zegarków z kopertami ze stali szlachetnej i osiem wykonanych ze stali i 18-karatowego złota.

Omega Seamaster 300M Diver

 

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie