Poznajcie jajko popularniejsze niż Kylie Jenner. Jakieś pytania?
Fot: iStock

Poznajcie jajko popularniejsze niż Kylie Jenner. Jakieś pytania?

Wydawać by się mogło, że to zwykłe jajo, tymczasem to influencer jakiego Instagram jeszcze nie widział.
14.01.2019

W wyobraźni twórców kultury z lat 80. 2019 rok miał przynieść świat jak z „Blade Runnera” i latające deskorolki. Niestety, wygląda na to, że póki co musi wystarczyć nam katastrofa klimatyczna oraz jajko jako najnowsza gwiazda internetu. Jeśli myślicie, że jajko śpiewa, jest członkiem znanej, celebryckiej rodziny albo że dzięki internetowi rzeczy można je podłączyć do smartfona – nic bardziej mylnego. Jajo jakie jest, każdy widzi – i jest to jajo na miarę naszych cywilizacyjnych możliwości.

Czytaj też: Rzecz o blogerach, czyli jak zarobić 50 tysięcy złotych na jednym wpisie 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez EGG GANG (@world_record_egg)

 

Kariera rekordowego jaja

Do narodzin nowej gwiazdy prawdopodobnie by nie doszło, gdyby nie dziecko Kylie Jenner i Travisa Scotta. Zdjęcie Stormi Webster z lutego ubiegłego roku stało się przebojem Internetu, a także najbardziej lubianym zdjęciem w historii Instagrama. Jednak uciułane w ciągu roku 18 milionów polubień blednie wobec trendującego jaja, któremu wystarczył zaledwie tydzień (post pojawił się 4 stycznia), by pobić wszelkie rekordy i zgarnąć prawie 40 milionów serduszek. Gwoli ścisłości – poprzedni rekordzista trochę pomógł pretendentowi, bo to właśnie na koncie Kylie Jenner najczęściej pojawiały się głosy poparcia dla nowego rekordzisty. Spisek? Akcja marketingowa? Teaserowa promocja… nie wiadomo czego? Nic na to nie wskazuje.  Wygląda na to, że musimy się pogodzić z nonsensem świata w którym przyszło nam żyć.

Zajrzyj na instagrama Esquire Polska (na którym jajka pojawiają się tylko w śladowych ilościach)

Jak to w życiu bywa, nie brakuje naśladowców jaja, którzy chcieliby powtórzyć sukces pierwowzoru. Wśród pretendentów znajdziemy m.in. sałatę, bagietkę, waporyzator i kurę. Wygląda na to, że spór o pierwszeństwo jajka i kury przynajmniej na Instagramie został rozwiązany.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie