Jon Snow is coming. Co znajdziesz w najnowszym numerze „Esquire’a”?

Jon Snow is coming. Co znajdziesz w najnowszym numerze „Esquire’a”?

Obszerna sekcja o największym telewizyjnym fenomenie dekady nie sprawiła, że zapomnieliśmy o rzeczach, na których znamy się najlepiej: stylu, kuchni, zegarkach i fascynujących indywidualnościach.
17.04.2019

Nadchodzi lato – to nie jest slogan, który zwykle kojarzymy z „Grą o tron”, ale w najnowszym numerze postanowiliśmy połączyć w jedno stylowe porady na najbliższe miesiące i premierę najbardziej wyczekiwanego, finałowego sezonu serialu od czasów „Rodziny Soprano”. Bohaterem naszej okładki nie mógł zostać nikt inny niż Kit Harington. Aktor żegna się z rolą Jona Snowa po dziewięciu latach pracy nad serialem, który zmienił telewizję – ale przeorał też życie osobiste Haringtona. W ekskluzywnym wywiadzie dla "Esquire'a" Kit opowiada nie tylko o rozstaniu z rolą, która dała mu sławę, ale też o nowych projektach, ewolucji postrzegania męskości, o stylu i podróżach. 

W obszernej sekcji poświęconej „Grze o tron” znalazł się też wywiady z odtwórcą roli Davosa Seawortha, Liamem Cunninghamem i Joe Dempsie'em, serialowym Gendrym, który opowiada  między innymi o tym, jak bezskutecznie starał się o rolę Jona Snowa. Z kolei Piotr Guszkowski rozbiera fenomen "Gry o tron" na czynniki pierwsze, przyglądając się przy okazji temu, jak będzie wyglądać przyszłość telewizji i z czym, po finale ósmego sezonu, zostawią nas twórcy „Game of Thrones”. 

W części poświęconej stylowi Michał Zaczyński pisze m.in. o zaletach anoraków (nieprzemakalnych bluz z kapturem i ściągaczem) i wełnianych spodni, które mogą być świetną alternatywą dla jeansów. Rozszyfrowuje też głównego projektanta marki Valentino, Pierpaola Picciolego, przyglądając się rzeczom i zjawiskom, które  inspirują jedną z najciekawszych postaci w świecie mody. Doradcą w kwestii marynarek sportowych został z kolei Wojciech Bednarz, główny projektant marki Vistula. Dzięki jego poradom dowiesz się, jak wybrać i jak nosić casualową marynarkę na co dzień. W tym numerze prezentujemy też najciekawsze premiery zegarkowe – wśród dwunastu nowości na pewno znajdziesz model, który zdobędzie twoje serce.

W nowym numerze jest też, jak zwykle, smacznie. Wojciech Modest Amaro, szef kuchni warszawskiej restauracji Atelier Amaro, dzięki któremu na świecie zrobiło się głośno o kuchni polskiej, opowiada nam o jej współczesnym bogactwie, apetycie na drugą gwiazdkę Michelin i zmianach w postrzeganiu sztuki kulinarnej w ostatnich latach. Russell Norman, nasz kucharz–felietonista, demaskuje z kolei mity dotyczące sandwiczy, sałatki Cezar i jarmużu. Sprawdzamy też jak smakują wina z okolic pustyni Gobi które miałyby niebawem wprowadzić Chiny do światowej winiarskiej czołówki.

A skoro już jesteśmy przy Azji… Co polski duet rapowy, kojarzony z opowieściami o zakrapianych imprezach i ulicznych przykazaniach, robi przed premierą płyty w Pakistanie? Na pewno nie odpoczywa. Zapytaliśmy Oskara i Steeza, tworzących skład Pro8l3m, o powody wycieczki do stoczni, w których demontuje się największe statki na świecie. Nasz artykuł ilustrują zdjęcia Michała Kluska z tej zgoła nieturystycznej destynacji – ich kosmiczny klimat przywołuje skojarzenia z „Mad Maxem”, ale artyści opowiedzieli nam nie tylko o nietypowych podróżach, ale też o tym, w jakim miejscu po 6 latach intensywnej działalności wydawniczej znajduje się przedsiębiorstwo Pro8l3m.

Pakistańskie stocznie i uliczny rap to nie jedyne zaskakujące połączenie, jakie znajdziecie w tym wydaniu. W końcu uznany śpiewak operowy, który równie dobrze sprawdza się tańcząc breaking, to fenomen w skali światowej. Zaprosiliśmy więc do rozmowy Jakuba Józefa Orlińskiego - artystę, który nie musi udowadniać, że zna się na obu tych rzeczach: ubiegłoroczny album „Anima Sacra” zachwycił recenzentów z „New Yorkera” i „New York Timesa”, a w ogólnopolskich zawodach tanecznych święcił triumfy jeszcze zanim jego kontratenor porwał miliony słuchaczy w stopniu niespotykanym jak na świat opery. 

Innym, niejednoznacznym bohaterem numeru jest Benjamin Brafman – rozchwytywany nowojorski prawnik, który pomógł Jayowi-Z, Michaelowi Jacksonowi czy Martinowi Shkreliemu w uniknięciu wysokich wyroków. Ostatnio musiał zmierzyć się z jednym z największych wyzwań w swojej niemal 50-letniej karierze – został obrońcą Harveya Weinsteina. Z naszego tekstu dowiesz się, jak wygląda współpraca z (jeszcze do niedawna) potężnym hollywoodzkim producentem, nad którym ciążą zarzuty o gwałt i molestowanie.O tym, że zaproszenie do rozmowy nie było naszym noworocznym postanowieniem, które szybko porzuciliśmy, niech świadczą inne wywiady: z Denisem Urubką, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum, a teraz wydaje książkę "Absurdy Everestu", Jerzym Mazgajem, przedsiębiorcą, który wprowadził do Polski najbardziej luksusowe marki modowe, Navalem, byłym operatorem jednostki wojskowej GROM, czy z Jarosławem Królewskim, który uratował Wisłę Kraków przed upadkiem, a nam opowiada o finansach osobistych. Sprawdź, co mieli nam do powiedzenia - najnowszy numer "Esquire'a" możesz kupić już dziś w w dobrych punktach sprzedaży – Empikach, salonach Inmedio i Relay. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie