Ptaki zadebiutowały na brytyjskiej liście przebojów
Fot: iStock

Ptaki zadebiutowały na brytyjskiej liście przebojów

Mamy nadzieję, że w kolejnym notowaniu utwór ptasiego kolektywu wyprzedzi okropną piosenkę Taylor Swift.
30.04.2019

Na oficjalnej brytyjskiej liście przebojów pojawiło się w ostatnich dniach kilka utworów, które mają szansę zostać jednymi z najpopularniejszych piosenek roku – nowy singiel Taylor Swift notuje miliony  wyświetleń, nie słabnie zainteresowanie country-trapowym, viralnym przebojem „Old Town Road”, a jeden z najciekawszych raperów na Wyspach, Stormzy, rozbił bank świetnym „Vossi Bop”. Ale na liście pojawili się też inni debiutanci – 25 gatunków ptaków.

Ile dzieli nas od zagłady? John H. Richardson pisze o nadciągającej katastrofie

Kosy, rudziki, dzięcioły i gajówki wzięły udział w nagraniu przygotowanym przez Królewskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Pieśń ma zwracać uwagę na wymieranie poszczególnych gatunków. Jak informuje organizacja, w ciągu ostatnich 50 lat Wielka Brytania straciła 40 milionów ptaków. Systematyczny spadek populacji dotyczy aż 56% gatunków dzikich zwierząt.  Nieco mniej „imponująco” prezentuje się statystyka dotycząca Brytyjczyków uważających, że natura przechodzi poważny kryzys – w takie herezje wierzy zaledwie 15% z nich.

Umierające piękno. Jak klimat wpływa na Wielką Rafę Koralową?

Posłuchajcie utworu "Let Nature Song" i sami powiedzcie - czy w zestawieniu z infantylnym "Me!" piosenka nie wypada dostojnie? 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie