Oto najlepsza restauracja na świecie
Fot. Istock

Oto najlepsza restauracja na świecie

Zwycięski lokal prestiżowego World's 50 Best Restaurants mieści się w Nowym Jorku.
06.04.2017

W Melbourne rozdano restauracyjne odpowiedniki Oscarów. Tegorocznym zwycięzcą został nowojorski Eleven Madison Park. Drugie miejsce zajęła Osteria Francescana z włoskiej Modeny, a trzecie hiszpańska restauracja El Celler de Can Roca z Girony. To oznacza, że szefem kuchni w najlepszym lokalu został Daniel Humm, który zdetronizował w ten sposób powszechnie szanowanego Massimo Botturę.

 

 Zobacz także: Jak zamówić wino na pierwszej randce i nie wyjść na durnia

 

Układając menu, szef Eleven Madison Park postawił na sezonowe smaki w oparciu o regionalne składniki. Danie składa się zazwyczaj 8-10 odsłon z możliwością modyfikacji na życzenie klienta. Co ciekawe, menu na porę lunchową nie różni się od tego proponowanego gościom wieczorem. Restaurację otwarto w 1998 r. W 2016 r. w zestawieniu World's 50 Best Restaurants zajęła trzecie miejsce. Wizyta to zwyczaj wydatek ok. 300 dolarów od osoby.

 

W pierwszej 50-tce znalazło się aż pięć paryskich restauracji. Trzy mieszczą się w Londynie, a po dwie m.in w Tokio i Kopenhadze. Silnie reprezentowane są również Włochy i Hiszpania - odpowiednio 4 i 5 renomowanych lokali. Niestety ranking nie uwzględnił żadnej polskiej restauracji. Pełną listę laureatów World's 50 Best Restaurants 2017 opublikowano tutaj.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo