Reklama

Jakim alkoholem chłodzić się latem?

Przyjęło się, że najlepszym trunkiem dla dorosłych na letnie upały jest piwo albo cydr. A co jeśli nie lubisz lub masz dość złocistej goryczy czy nader słodkiego „napoju” z jabłek?

Jakim alkoholem chłodzić się latem? Fot. Materiały promocyjne
Tagi: alkohol, wino
Reklama

Wówczas warto sięgać po lekkie i orzeźwiające wina. One nie przytłoczą cię podczas wypoczynku. Oczywiście musisz pilnować też spożywanej ilości, bo to może przygnieść cię najszybciej. Zwłaszcza, jeśli ma się pod ręką takie rarytasy jak Wina Mołdawii.

 

Latem największe orzeźwienie przynoszą wina białe, lekkie, nieskomplikowane no i przede wszystkim dobrze schłodzone. Wybieraj sprawdzone trunki i ciekawe smaki, a przyjaciele z którymi odpoczywasz, docenią twój gust.

 

 

Cricova Crisecco – mołdawski klasyk wytwarzany tą samą metodą co Prosecco. Tego lata będzie poważną konkurencją dla włoskiego odpowiednika, który jest już trochę oklepany. Powstaje z oryginalnego mołdawskiego szczepu Feteasca Alba, więc tym bardziej powinieneś porównać go do dotychczasowych „bąbelków” z Włoch. Poczujesz takie owoce jak: brzoskwinia, jabłko, gruszka. Serwuj mocno schłodzone.

 

Chateau Vartely Feteasca Regala – kolejny obowiązkowy trunek. Z jego bogate aromaty odpowiada szczep Feteasca Regala. Niech nie zraża cię wytrawność tego wina, Jest rześkie i lekkie. Świetna kompozycja z malowniczo położonej winnicy, gdzie każdy zachód słońca, szczególnie oglądany przez napełnione szkło, wygląda epicko. Wyczujesz w nim kwiaty, trochę trawy, a przy niektórych ruchach kieliszka także cytrusy.

 

 

Bostavan Winery Dor White – Mołdawianie sztukę blendowania, czyli mieszania win z różnych szczepów, opanowali do perfekcji. To obok oryginalnych odmian Feteasca (słowo oznacza pannę), kolejna obowiązkowa pozycja w wakacyjnym menu. Tu połączono włoską Traminer i francuską Chardonnay. Zielone owoce, kwiaty łąkowe, cytrusy – to możesz poczuć, po pierwszym zakręceniu kieliszkiem.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama

Inne artykuły

Reklama