Reklama

Zamienniki 6 popularnych kalorycznych drinków

Zmuszeni dbać o linie wcale nie stoją na straconej pozycji.

Zamienniki 6 popularnych kalorycznych drinków Fot. Isctock
Reklama

Drinki to przyjemność. Przyjemność smaku, rozluźnienie, więcej śmiechu oraz okazja do kontaktów z innymi. Każdy kij ma jednak dwa końce. Tym drugim, pomijając już powszechnie znane konsekwencje niezachowania umiaru, to kalorie. Alkohol potrafi mieć ich naprawdę dużo, a przecież pijąc, zazwyczaj jemy regularny posiłek lub czymś zagryzamy, co raczej nie jest daniem fit. Co wtedy? Można zrezygnować z drinków, ale na to mało kto się zdecyduje.

 

Zobacz także: Utrata wagi w 4 prostych krokach. Niemal 1,5 mln wyświetleń filmiku

 

Zdecydowanie bardziej kompromisowym rozwiązaniem będzie poszukanie o wiele mniej kalorycznych odpowiedników. Wbrew pozorom ich nie brakuje, o czym wspomina Business Insider.

 

Ile kalorii mają drinki?  

  

1.  Martini (70 kalorii) zamiast Mojito (242 kalorie)

 

 

 

Tutaj zgubny jest przede wszystkim syrop cukrowy. W sytuacji konieczności unikania kalorii, wytrawne martini będzie zdecydowanie lepszym rozwiązanie. 

 

2. Cosmopolitan (100 kalorii) zamiast Long Island Iced Tea (424 kalorie)

  

 

Kaloryczność Lond Island nie powinna dziwić. W standardowej dla tego drinka szklance znajdziemy wódkę, gin, colę, tequilę, rum i słodki likier. Z kolei Cosmopolitan zawiera o wiele mniej alkoholu. Wynik jest zatem oczywisty.

 

3. Wódka z tonikiem light (106 kalorii) zamiast wódki z tonikiem (175 kalorie)

 

 

Light, czyli bez cukru, który znajduje  się w standardowym toniku. Możemy jednak w ogóle zrezygnować z toniku i dodać sok z limonki oraz więcej lodu. 

  

4.  Fuzzy Navel (120 ckalorii) zamiast Piña colady (300 kalorii)

 

 

Połączenie soku ananasowego i koksowego musi się tak kończyć. Piña colada jest bardzo smaczna, ale i kaloryczna. Z kolei Fuzzy Navel opiera się na soku z brzoskwiń i pomarańczy, co zapewnia ponad połowę kalorii mniej.    

 

5. Moscow Mule (120 kalorii) zamiast Margarity (280 kalorii)

 

 

 

Margarita jest w modzie, szczególnie latem. Pod względem kaloryczności (zawartość likieru) idzie jednak pod pachę z dobrze znajomą koleżanką, Piña coladą. Moscow Mule to z kolei wódka, piwo imbirowe i sok z limonki. Słowem, bardziej fit.

 

6. Gin z tonikiem light (115 kalorii) zamiast ginu z tonikiem (170 kalorii)

  

 

Podobnie jak w przypadku wódki z tonikiem i zawartym w cukrem. Albo wybieramy tonik light, albo szukamy charakterystycznego smaku wśród kwaśnego smaku cytryny.

10 najpopularniejszych drinków na świecie według Drinks International

Old Fashioned

1/10

Old Fashioned
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama

Inne artykuły

Reklama