Pierwsza restauracja Gucci otwarta we Florencji
Massimo Bottura/ facebook.com/GUCCI/

Bar wzięty

Pierwsza restauracja Gucci otwarta we Florencji

Za kartę dań w Gucci Osteria odpowiada Massimo Bottura, jeden z najsłynniejszych szefów kuchni na świecie.
11.01.2018

Gucci Garden to swojego rodzaju sanktuarium dla fanów słynnego włoskiego domu mody. Na trzech piętrach, mieszczących się w XIV-wiecznym florenckim zamku znajdziemy restaurację, sklep z unikalnymi produktami marki oraz jej muzeum. Zwiedzenie przybytku kosztuje 8 euro, a połowa przychodu przeznaczana jest na renowację florenckich zabytków.

Część handlowa to raj dla kolekcjonerów i resellerów, ale otwarta właśnie restauracja Gucci Osteria to dodatkowy magnes dla zwiedzających. Za przygotowanie menu odpowiada Massimo Bottura, szef kuchni modeńskiej Osteria Francescana, jednej z najsłynniejszych obecnie włoskich restauracji, uhonorowanej trzema gwiazdkami Michelin.  

Bottura słynie nie tylko ze swojego caccio e pepe i innych makaronów, które zdominowały kartę (w której dla kontrastu pojawiają się też eleganckie wariacje na temat hot-doga). Osteria Francescana i sam Bottura wystąpili w drugim odcinku drugiego sezonu "Specjalisty od niczego", jednego z naszych ulubionych seriali ostatnich miesięcy. 

Sprawdźcie, jak prezentuje się restauracja. A jeśli wybieracie się do Florencji, to nie czekajcie na ostatnią chwilę - nie musicie oglądać serialu z Azizem Ansarim by wiedzieć, że tam, gdzie gotuje Massimo Bottura, na stolik czeka się miesiącami.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo