Ile warty jest najdroższy donut na świecie?
iStock

Ile warty jest najdroższy donut na świecie?

Chcesz celebrować tłusty czwartek na bogato? Na tego donuta musisz odłożyć sporą sumę.
08.02.2018

Niektórzy przywykli do kolejek, tłoczących się pod cukierniami w tłusty czwartek niczym grupy sneakerheadów czatujących na nowe buty Kanye Westa. Istnieją jednak ciastka zaprzeczające wspaniałej, inkluzyjnej i demokratycznej idei pączka dla wszystkich, prawdziwe Bentleye sztuki cukierniczej.

W filipińskiej restauracji Manilla Social Club na Brooklynie możemy spróbować donutów pokrytych 24-karatowym złotem. W Golden Cristal Ube, bo tak nazywa się wyrób, znajdziemy też filipiński dżem ube halaya i szampana Cristal. Samo przyozdabianie pączków złotymi płatkami trwa około dwóch godzin, nic więc dziwnego, że po dodaniu do siebie ceny składników i kunsztownej pracy ostateczna cena jest niezbyt zachęcająca – za tuzin donutów zapłacimy 1200 dolarów (czyli równe 100 za jedno ciastko). 


Ale prestiżowy tytuł dla najdroższego ciastka na świecie dzierży inny donut - Luxury Zebra Cro, stworzony w londyńskiej Dum Dum Donnutterie, który na Just Eat Food Festival w 2016 roku został sprzedany za... 1,500 funtów. Ziarna tahitańskiej złotej wanilii, słynna włoska czekolada Amadei Porcelana, kawior, szafran, złoto i szampan Cristal Rose, wykorzystane do stworzenia tego specjału, z pewnością trochę kosztują. My jednak wybieramy (nie)zwykłego, polskiego pączka z tradycyjnym, ale i bezcennym nadzieniem z róży. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie