Za makaron Dolce & Gabbana zapłacisz ponad 500 zł
YouTube

Za makaron Dolce & Gabbana zapłacisz ponad 500 zł

Skorzystacie z okazji?
19.03.2018

W ostatnich latach jedzenie było dużą inspiracją dla projektantów mody – głośne kolekcje McDonald’s i Moschino czy nieco starsze efekty współpracy Coca Coli i Adidasa (2002) to tylko wierzchołek góry lodowej. Wyrzucany na pokazie Calvina Kleina popcorn ściągnął na markę zarzuty o marnowanie żywności, Balenciaga dołączyła do grona sponsorów Światowego Programu Żywnościowego, a na nowojorskiej prezentacji Rafa Simonsa od jedzenia uginały się nie stoły, ale wybieg.


Czytaj też: Wspólna kolekcja Fila i Chupa-Chups 

Jeszcze inaczej do połączenia mody i posiłków podchodzi popularny ormiański ilustrator Edgar Artis, który na swoim instragramowym koncie prezentuje projekty wykonane przy użyciu jedzenia – makaronu, warzyw i owoców.

 

“Dancing against all” One of my all time favorites. A while ago I received a message from a girl who asked me to draw more black ballerinas, and the reason shocked me to be honest. Her dream is to be a ballerina but she can’t because she is black. The ballet school in her city doesn’t accept dark skin girls. I was shocked and very sad to read that. When will this end? When will people understand that we all are the same no matter what, we all are equal. Heartbreaking reality, i guess i need to draw more women of color, i’m ready to work hard and change the world to the better and You?

Post udostępniony przez EdgaR_ArtiS (@edgar_artis)

Włoski dom mody Dolce & Gabbana postanowił wykorzystać przenikanie się świata „foodie” i stylu w jeszcze inny sposób – wprowadzając do swojej oferty autentyczne makarony. I choć klientom marki zapewne nie zależy jedynie na samym makaronie, a raczej na małych dziełach sztuki designerskiej dla kolekcjonerów, to nawet największych fascynatów włoskiej kuchni może zrazić cena zestawu, złożonego z 2 opakowań spaghetti, 2 opakowań penne i jednego opakowania paccheri, wynosząca 120 euro. Ale ponieważ makarony Pasta di Martino można kupić w supermarketach za trochę mniej niż 10 zł, pudełko promocyjne zawiera również specjalny fartuch od D&G – i zakup od razu staje się sensowniejszy.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie