Gwiazdki Michelina rozdane. Wśród uhonorowanych znalazły się dwie polskie restauracje
iStock

Gwiazdki Michelina rozdane. Wśród uhonorowanych znalazły się dwie polskie restauracje

Święto europejskiej gastronomii odbyło się wczoraj w Budapeszcie.
27.03.2018

Hotelowo-restauracyjny „Czerwony przewodnik” Michelina to najstarsza i najbardziej prestiżowa tego typu publikacja w Europie. Nic dziwnego, że gala, na której prezentowane jest nowe wydanie przewodnika przyciąga uwagę publiki – wczorajsza uroczystość w Budapeszcie nie była pod tym względem wyjątkowa. „Gwiazdkowy” stan posiadania polskich szefów kuchni się nie zmienił, pojawiło się za to kilku nowych lokali oznaczonych symbolem Bib Gourmand.

Czytaj też: Najlepsze nowe restauracje wg Esquire'a (nie tylko z Warszawy i Krakowa) 

To wyróżnienie przyznawane restauracjom o najlepszym stosunku ceny do jakości. W ubiegłym roku uhonorowano takie miejsca, jak Brasserie Warszawska, Zazie Bistro, Butchery and Wine i Kieliszki na Próżnej. Te lokale utrzymały swoją pozycję również w tym roku, a dołączył do nich debiutant w przewodniku – warszawska restauracja alewino.pl.

Nie zmienił się też „nasz” stan posiadania, jeśli chodzi o najbardziej prestiżowe wyróżnienia – słynne „gwiazdki”, które znów zdobyły Atelier Amaro i Senses. Dla restauracji, w której szefem kuchni jest Wojciech Modest Amaro, jest to już 6 wyróżnienie – po raz pierwszy lokal został nim uhonorowany w 2013 roku i od tej pory konsekwentnie utrzymuje swoją pozycję. Również Senses nie musi obawiać się inspektorów Michelina – wyróżnienie otrzymała po raz 3 z rzędu.

Łącznie w przewodniku znalazło się 56 restauracji z Warszawy i Krakowa – tylko te polskie miasta były brane pod uwagę.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie