Aleksander Baron obejmie stanowisko szefa kuchni w ZONI
www.facebook.com/zonirestaurant/

Aleksander Baron obejmie stanowisko szefa kuchni w ZONI

Nowa warszawska restauracja rozpocznie działalność w czerwcu.
28.03.2018

Aleksander Baron, jeden z najbardziej znanych polskich szefów kuchni, ma nowego pracodawcę. Od czerwca obejmie stanowisko w ZONI – nowej restauracji, za której koncept odpowiedzialny jest zespół RESTTEAM (który tworzą Ewa, Andrzej i Mirosław Nizio).

Wcześniej Baron przez 7 lat był szefem kuchni w restauracji Solec 44, która zakończyła działalność w samej końcówce ubiegłego roku. Lokal zasłynął autorskim podejściem do polskiej kuchni, łączącym lokalne, sezonowe produkty z nowatorskimi, czasem wręcz awangardowymi przepisami – między innymi na grasicę, bycze jądra, ikrę ślimaka czy minogi.

#today #news Aleksander Baron – człowiek instytucja, znany i wysoko ceniony pasjonat smaków obejmuje stanowisko Szefa...

Opublikowany przez ZONI 14 lutego 2018


Nowa restauracja powstaje w Muzeum Polskiej Wódki, które również otworzy się na zwiedzających w czerwcu. Autorzy konceptu piszą o swojej wizji miejsca:

Zależy nam na wykreowaniu pewnego rodzaju symbiozy dań i wnętrza. Wskrzeszamy polską kulturę łączenia wódki z jedzeniem. Wpływ na kuchnię w ZONI ma kontekst miejsca – cegły, węgiel, drewno beczek, metal, miedź obecne w przestrzeniach dawnej fabryki wódek. 

Wybór szefa kuchni również jest nieprzypadkowy:

Eksperymentalne podejście stawia Aleksandra Barona w awangardzie polskiej sceny kulinarnej. Na nowo odczytuje historię, stojąc na straży kulturowego dziedzictwa i kulinarnej tradycji, o których opowiada zarówno w kuchni, jak i w swoich książkach czy programach telewizyjnych. Zapraszając go do prowadzenia kuchni w restauracji ZONI dajemy przestrzeń i miejsce na kontynuowanie tej misji.

Aleksander Baron prowadził również dział „Jedz jak facet” na łamach „Esquire’a”. Zapraszamy do lektury kilku tekstów z tego cyklu:

Stynki: mazurski fast food 
Pasztet last minute 

Dlaczego tatar nazywa się tatarem? 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie