Koniec słynnego klubu Johnny’ego Deppa. Z czego zasłynął Viper Room?
Fot: Starstock

Koniec słynnego klubu Johnny’ego Deppa. Z czego zasłynął Viper Room?

Lokal na Sunset Strip został sprzedany wraz z trzema innymi budynkami za 80 mln dolarów.
07.08.2018

Klub nocny Viper Room w Los Angeles stał się kultowym miejscem hollywoodzkiej śmietanki w początku lat 90. Lokal, którego współwłaścicielem przez wiele lat (do 2004 roku) był Johnny Depp, gościł regularnie m.in. Jennifer Aniston, Jareda Leto, Angelinę Jolie, Leonardo DiCaprio czy Lisę Marie Presley, na jego otwarciu zagrali Tom Petty i The Heartbreaks, w klubie występował też John Frusciante z Red Hot Chilli Peppers w okresie swojego heroinowego nałogu.

Czytaj też: Ennis House na sprzedaż. Budynek zagrał m.in w "Blade Runnerze" i "Karate Kid" 

Poker i narkotyki

Przypadek Frusciante nie jest odosobniony – oprócz swojego ekskluzywnego statusu klubu dla celebrytów Viper Room ma też swoją mroczną historię. To właśnie tu heroinę przedawkował River Phoenix, przyjaciel Deppa i jeden z najbardziej obiecujących aktorów swojego pokolenia. W 1995 roku na urodzinach Kate Moss z innym narkotykiem – kokainą – przesadził australijski piosenkarz Jason Donovan, którego na szczęście udało się uratować.  Ale i dla przeciwników używek klub nie skąpił rozrywek przyspieszających tętno. Wg Molly Bloom, oskarżonej o organizowanie nielegalnych rozgrywek pokerowych w Viper Roomie, Tobey Maguire, Leonardo DiCaprio czy Ben Afleck  stracili tu w grze miliony dolarów.

Koniec (czarnej) legendy

Teraz Viper Room prawdopodobnie zniknie z krajobrazu Sunset Strip i zostanie zastąpiony luksusowym hotelem lub apartamentowcem.  Jak poinformowało „LA Business Journal”, w ubiegłym miesiącu lokal został sprzedany wraz z trzema innymi nieruchomościami w okolicy. Podzieli tym samym prawdopodobnie los innego znanego lokalu z Sunset Strip  - The House of Blues, zamkniętego w 2015 roku i przekształconego w ośmiopiętrowy hotel, który zostanie otwarty w przyszłym roku. Jedno jest pewne – właściciele zrobią wiele, by sięgająca lat 40. historia miejsca, które wcześniej funkcjonowało jako jazzowy klub Melody Room (bawił się m.in. słynny gangster Bugsy Siegel), nie wpłynęła negatywnie na komfort nowych klientów lub potencjalnych lokatorów.

#TBT @Shopviperroom

Opublikowany przez The Viper Room Czwartek, 4 maja 2017

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie