Gdzie zjesz najtańsze dania wyróżnione gwiazdką Michelin? Oto 10 ekskluzywnych i tanich restauracji
Fot: iStock

Gdzie zjesz najtańsze dania wyróżnione gwiazdką Michelin? Oto 10 ekskluzywnych i tanich restauracji

Jeśli myśleliście, że nie da się zjeść dania z gwiazdką w cenie taniego kebabu - oto dowód, że nie mieliście racji.
29.10.2018

Restauracje wyróżnione gwiazdkami w przewodniku Michelin kojarzą się z luksusem i specjalnymi okazjami - i słusznie, większość z nich jest zbyt droga, byśmy nawet przy niezłych zarobkach mogli pozwolić sobie na regularne wizyty. Ale to nie cena jest wyróżnikiem dobrej kuchni - o tym też nie zapominają anonimowi eksperci, przyznający lokalom gastronomicznym to prestiżowe wyróżnienie.

Czytaj też: Kiedyś Maciej Nowak poprosił, bym zdefiniował kuchnię polską za pomocą jednego słowa. Odpowiedziałem: kundel - rozmowa z Aleksandrem Baronem 

Wśród restauracji serwujących kuchnię o wyjątkowych walorach znajdziemy choćby streetfoodowe lokale, w których za rewelacyjne dania zapłacimy grosze (nie licząc straty czasu poświęconego na stanie w kolejce). Są też po prostu świetnie restauracje, którym udaje się połączyć jakość z niską ceną. Wszystkie restauracje uhonorowane gwiazdką wzięła pod lupę platforma Traveloka, która przygotowała ranking 50 najtańszych z nich. W naszej galerii znajdziecie ścisłą czołówkę. Pamiętajcie o niej zwłaszcza jeśli planujecie wypad do wschodniej Azji - bo to tam możecie spróbować nagrodzonych dań w cenie taniego fast-foodu w Polsce. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie