Przyznano nagrody Gault&Millau dla najlepszych szefów kuchni w Polsce
Marek Flisiński. Zdjęcie: AKPA

Przyznano nagrody Gault&Millau dla najlepszych szefów kuchni w Polsce

W czasie V Gali Żółtego Przewodnika poznaliśmy nazwiska zwycięzców w pięciu kategoriach.
27.11.2018

Żółty przewodnik restauracyjny Gault&Millau to jedna z najbardziej cenionych tego typu publikacji na świecie, a jego polska edycja już od 2015 roku sprawdza i recenzuje restauracje i szefów kuchni w całej Polsce. Drobiazgowa analiza setek rodzimych lokali sprawia, że również doroczne nagrody dla najlepszych szefów kuchni cieszą się dużym prestiżem. Podczas wczorajszej gali w Gdańsku poznaliśmy nazwiska laureatów ich kolejnej edycji.  

Czytaj też: Deser z mózgu - rozmowa z Aleksandrem Baronem 

Szefem Roku został Marek Flisiński z restauracji Water&Wine w Nałęczowi.  dołączył do znakomitego grona dotychczasowych zwycięzców, którymi sa Wojciech Modest Amaro, Andrea Camastro, Paweł Oszczyk i Witek Iwański.

Zaprzyjaźniony z redakcją „Esquire’a" Aleksander Baron z warszawskiej restauracji Zoni sięgnął po tytuł Szefa Jutra, w kategorii Kobieta Szef triumfowała Katarzyna Rogowska z katowickiej Cadenzy, a Młodym Talentem ogłoszono Arkadiusza Wilamowskiego z restauracji Chłodna 15 by Wilamowski. W kategorii Wybitny Szef Kuchni Tradycyjnej zwycięzców było dwóch – Bogdan Gałązka (restauracja Gothic w Malborku)  i Maciej Nowicki ze stołecznej Villi Intrata.

Już znamy wszystkich zwycięzców V Gali Żółtego Przewodnika Gault&Millau! Szefem Roku został Marek FLISIŃSKI –...

Opublikowany przez Gault&Millau Polska Poniedziałek, 26 listopada 2018

W wydarzeniu, połączonym z premierą nowej edycji przewodnika, wzięło udział ponad 700 osób – m.in. przedstawicieli lokali uwzględnionych w publikacji. Tegoroczna edycja oprócz restauracji uwzględnia też miejsca oznaczone kategorią POP – cocktail bary, kawiarnie, cukiernie i street foody. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie