Kobieta zmarła po zjedzeniu posiłku w restauracji z gwiazdką Michelin
Fot: iStock

Kobieta zmarła po zjedzeniu posiłku w restauracji z gwiazdką Michelin

Jak wykazały pierwsze etapy śledztwa, na dolegliwości skarżyło się aż 29 osób z 75, które odwiedziły restaurację Riff między 13 a 16 lutego.
22.02.2019

Restauracja Riff w Valencii do niedawna cieszyła się dużym uznaniem klientów, a nawet inspektorów Michelin, którzy w uzasadnieniu dla przyznania lokalowi prestiżowej gwiazdki słynnego przewodnika pisali m.in. „innowacyjnej kuchni opartej na najwyższej jakości lokalnych, sezonowych składnikach”. Dziś prowadzony przez Bernda Knöllera Riff jest zamknięty i czeka na wyniki śledztwa związanego ze śmiercią jednej z klientek.

Kulinarne gwiazdy i gwiazdki. O znaczeniu przewodników kulinarnych 

29 osób poszkodowanych 

46-letnia  María Jesús Fernández Calvo wybrała się do restauracji w ubiegłą sobotę, by świętować urodziny swojego męża. Parze towarzyszył też 12-letni syn. Calvo zamówiła ryż ze smardzami, który prawdopodobnie przyczynił się do jej śmierci kilka godzin później. Na dolegliwości po zjedzeniu posiłków z kuchni Knöllera uskarżali się również pozostali członkowie rodziny, oraz – jak wykazały pierwsze etapy śledztwa – aż 29 osób z 75, które odwiedziły restaurację między 13 a 16 lutego.

Śledztwo w toku 

Urzędnicy regionalnego ministerstwa zdrowia poinformowali, że wskazanie przyczyny śmierci będzie musiało potrwać. Inspektorzy sanitarni, którzy odwiedzili restaurację w poniedziałek, nie potrafili wskazać przyczyn tragicznego incydentu, a próbki posiłków zostały przesłane do Narodowego Instytutu Toksykologii, gdzie zostaną poddane dalszej analizie. W wystosowanym przez Bernda Knollera komunikacie szef kuchni wyraził współczucie dla bliskich Calvo oraz ogłosił zamknięcie lokalu do czasu wyjaśnienia sprawy. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie