Rozdano gwiazdki Michelin. Sprawdź, które polskie restauracje trafiły do Czerwonego Przewodnika
iStock

Rozdano gwiazdki Michelin. Sprawdź, które polskie restauracje trafiły do Czerwonego Przewodnika

Na gwiazdkę znów zapracowały dwa warszawskie lokale.
28.03.2019

Wczoraj w Wiedniu zaprezentowano najnowszą edycję przewodnika „Main Cities of Europe”. Tym samym poznaliśmy listę restauracji, które zasłużyły na uwzględnienie w prestiżowej publikacji – w tym także lokale z Warszawy i Krakowa. Gwiazdkowy stan posiadania w Polsce się nie zmienił – ubiegłoroczny sukces powtórzyły Atelier Amaro i Senses. Także prestiżowe Big Gourmand przypadło w udziale restauracjom, które już wcześniej doceniono za korzystny stosunek jakości do ceny – czyli Kieliszkom na Hożej, Kieliszkom na Próżnej, Brasserie Warszawska, Alewino i Butchery and Wine oraz krakowskiej Zazie. 

Gastronomiczne gwiazdy i gwiazdki. O znaczeniu przewodników kulinarnych 

Warszawskie restauracje z przewodnika Michelin

W najważniejszych kategoriach trudno mówić o rewolucji, ale już jeśli chodzi o listę miejsc uwzględnionych w przewodniku, doszło do kilku roszad. Warszawską listę tworzą Amber Room, Belvedere, Michael Moran - Bistro de Paris, Platter By Karol Okrasa, Concept 13, Dom Polski, Mokotowska 69, Nolita, La Rotisserie, Rozbrat 20, Signature, U Fukiera, U Kucharzy, Dyletanci, Winosfera, ELIXIR by Dom Wódki i L’enfant Terrible, do których dołączyli tegoroczni debiutanci: Chłodna 15 by Wilamowski, Europejski Grill i Bez Gwiazdek. Z przewodnika zniknęło sześć restauracji – AleGloria, Salto, Strefa, Tamka 43, Delizia i Merliniego 5.

Gdzie zjeść w Krakowie (wg Czerwonego Przewodnika)

W Krakowie skład w porównaniu z ubiegłorocznym wydaniem skurczył się z 26 do 25 pozycji – z listy zniknął lokal Industrial Resto & Bar. Zazie utrzymała ubiegłoroczne Big Gourmand, a zestawienie uzupełniają Copernicus, Trzy Rybki, Albertina, Corse, Cyrano de Bergerac, Jarema, Kogel Mogel, Leonardo, Pod Baranem, Studio Qlinarne, Szara, Szara Kazimierz, Pod Nosem, Bianca, Bottiglieria 1881, Del Papa, Farina, Hana Sushi, Karakter, La Campana, Miodova, Sąsiedzi i Zakładka.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie