Reklama

Pociąg pełen gwiazd. Zwiastun „Morderstwa w Orient Expressie”

Pełna przygód podróż w pierwszej klasie.

Pociąg pełen gwiazd. Zwiastun „Morderstwa w Orient Expressie” fot. Movieclips Trailers, Youtube
Reklama

„Wsiąść do pociągu byle jakiego” w myśl popularnej piosenki? Nie ma takiej możliwości. Gdy inspektor Herkules Poirot wracał z Azji po rozwiązaniu kryminalnej zagadki, świadomie wybrał podróż Orient Expressem. A w zasadzie wybrał ją dzięki wyobraźni autorki Agathy Christie, która w 1933 r. wrzuciła bohatera swoich powieści w sam środek kolejnej śmiertelnej intrygi. Intrygi na tyle ciekawej, że stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych książek angielskiej pisarki i teraz doczekała się drugiej kinowej ekranizacji.

 

Zobacz także: Daniel Craig odmieniony w nowym filmie

 

Tym razem z klasykiem literatury kryminalnej zmierzył się Kenneth Branagh, zarówno jako reżyser, jak i odtwórca głównej roli błyskotliwego detektywa. Brytyjki aktor, którego w lipcu będziemy mogli oglądać w „Dunkierce” Christophera Nolana, otoczył się samymi sławami. Na ekranie zobaczymy Johnny'ego Deppa, Judi Dench, Penelope Cruz, Daisy Ridley, Willema Dafoe i Michelle Pfeiffer. W sumie luksusowym pociągiem podróżuje 13 pasażerów, a wśród nich morderca. Tylko kto nim jest? Polską premierę zaplanowano na 24 listopada.

 

 

Przy okazji warto przypomnieć inną, znacznie starszą i cenioną, ekranizację „Morderstwa w Orient Expressie”. Film z 1974 r., m.in. z Seanem Connerym, zdobył trzy nagrody BAFTA, a grająca w nim Ingrid Bergman zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

10 najlepszych filmów z Clintem Eastwoodem

„Powiesić go wysoko” (1968)

1/10

„Powiesić go wysoko” (1968)
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama

Inne artykuły

Reklama