Strach się bać. Najlepsze jak dotąd tegoroczne horrory i thrillery
Fot. kadry z filmów "It Comes At Night" i "Raw"

Kultura

Strach się bać. Najlepsze jak dotąd tegoroczne horrory i thrillery

Od lubowania się próbowaniu ludzkiego mięsa po zamykanie w piwnicy.
10.08.2017

Ten rok rozpieszcza fanów grozy. Na duże ekrany weszło zaskakująco dużo dobrych i bardzo dobrych produkcji przyprawiających o włosy stające dęba, krzyki na sali kinowej, a nawet sceny doprowadzające do omdleń. Nie, nie przesadzamy. Owszem, były takie przypadki, o których pisaliśmy tutaj. Ale do rzeczy.

 

 

Oto lista ośmiu najciekawszych naszym zdaniem horrorów i thrillerów, które powinien zobaczyć każdy szanujący się fan obu gatunków. Nie wszystkie jeszcze weszły do polskich kin, ale niebawem wejdą. Odwołując się prezenterskiego klasyka, „życzymy miłego seansu”. Acha, i jak najmniej koszmarów po zgaszeniu światła.

 

1. „Life”

 

 

Członkowie międzynarodowej załogi kosmicznej odkrywają ślady życia na Marsie. Naukowy przełom jednak nie kończy się dobrze. W rolach głównych m.in. Jake Gyllenhaal i Ryan Reynolds.

 

2. „Lekarstwo na życie”

  

 

Młody pracownik korporacji przyjeżdża do luksusowego ośrodka odnowy biologicznej, by zabrać stamtąd przełożonego. Szybko orientuje się, że miejsce skrywa ponurą tajemnicę i sam nie jest w stanie go opuścić. Film w reżyserii Gore'a Verbinskiego, twórcy amerykańskiej wersji „The Ring”.

 

3. „Obcy: Przymierze”

  

 

Załoga statku „Przymierzev trafia na obcą, rajsko wyglądającą, planetę. I tu zaczynają się problemy. W głównych rolach m.in. Michael Fassbender, Noomi Rapace i Guy Pearce, których oglądaliśmy w „Prometeuszu”.

 

4. „Zło we mnie”

 

 

Dwie uczennice szkoły z internatem spędzają w niej ferie zimowe. Nagle zaczynają przydarzać się im złe, niewytłumaczalne rzeczy. 

 

5. „Raw” (aka „Grave”)

 

  

Zagorzała wegetarianka zostaje zmuszona do spróbowania surowego mięsa. Niedługo potem coś się w niej zmienia. Nie przytuli zwierzęcia, nie przytuli także i człowieka. Rodzi się w niej instynkt kanibalki gotowej na wszystko, by zdobyć pożywienie. Polska premiera 22 września.

 

 6. „To przychodzi po zmroku”

  

  

Świat nęka apokaliptyczny wirus, przed którym głowa rodziny wraz z żoną i synem postanawia schronić się w domku na odludziu. Żyją według surowych zasad, chcąc przetrwać najgorsze. Sytuacja jednak komplikuje się, gdy do chatki w lesie trafia rodzina poszukująca schronienia. W głównej roli Joel Edgerton.

 

7. „Split”

 

 

Człowiek o kilku osobowościach porywa trzy nastolatki i zamyka je w odosobnieniu. Świetna rola Jamesa McAvoy'a.

 

8. „Uciekaj!”

 

 

Czarnoskóry mężczyzna wraz z białą partnerką odwiedza dom potencjalnych teściów. Scenariusz i reżyseria Jordan Peele. Nieźle jak na debiutanta.

 

Artykuł ukazał się na stronie amerykańskiego wydania Esquire.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo