Wybrano kategorię wiekową dla „Blade Runner 2049”. Na szczęście to nie film dla dzieci
Fot. Warner Bros. Pictures, Youtube

Wybrano kategorię wiekową dla „Blade Runner 2049”. Na szczęście to nie film dla dzieci

Bardzo dobra wiadomość.
11.08.2017

Możemy odetchnąć z ulgą. Wygląda na to, że uczniowie „szkoły trailerów” tym razem jakimś cudem nie zadrwili z nas na całego, pokazując teoretycznie najbrutalniejsze sceny w zwiastunie, by zwabić nas do kina. W Stanach Zjednoczonych „Blade Runner 2049” otrzymał kategorię oznaczoną literą R, a ta od ponad 40 lat oznacza za oceanem, że wszyscy poniżej 17. roku życia powinni oglądać film w towarzystwie dorosłego.

 

Zobacz także: Nowa zapowiedz  „Blade Runner 2049”. Więcej niż zwiastun

 

Powody są oczywiste i mówiąc szczerze, mogą tylko cieszyć fanów pierwszej części klasyka z Harirsonem Fordem. Nie będą musieli oglądać bajeczki o androidach, ale faktycznie, jak sugerował trailer, czeka ich mroczny film pełen przemocy, nagości i nieparlamentarnego języka.

 

 

Co prawda, pierwotny „Blade Runner” (w Polsce „Łowca androidów”) z 1982 r. również wchodził do kin z kategorią R, jednak teraz wielu fanów miało podstawy do obaw, że kontynuacja ekranizacji powieści Philip K. Dick nad wyraz delikatnie obejdzie się z brutalnym światem przyszłości. W końcu zdecydowaną większość potencjalnych hitów przygotowuję się dla jak najszerszego grona odbiorców. Na szczęście tak się nie stało. A przynajmniej wszystko na to wskazuje.

 

„Blade Runner 2049” wejdzie na ekrany polskich kin 6 października.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie