„„Novak Djoković. Zwycięzca” – polecamy biografię wybitnego tenisisty

Kultura

„„Novak Djoković. Zwycięzca” – polecamy biografię wybitnego tenisisty

Nie przegap świetnej książki Blažy Popovića!
13.11.2017

Powstały już biografie Rafaela Nadala, Rogera Federera, a także autobiografia Andre Agassiego. Również i Novak Djokovic doczekał się wyjątkowej biografii, która jest dostępna w Polsce od 13 września. A trzeba przyznać, że jego losy są niezwykle inspirujące, nie tylko dla fanów sportu.

 

 

Novak nie miał łatwego startu – urodził się i wychował w pogrążonej w kryzysie i konfliktach Serbii. Jednak dzięki niezwykłej determinacji, wierze w sukces i ogromnym wsparciu ze strony rodziny, miał szansę zabłysnąć na największych tenisowych arenach i zyskać sympatię kibiców na całym świecie.

 

"Rodzice potrafią utrudnić prawidłowy rozwój młodego tenisisty. Historia zna przykłady niespełnionych ambicji taty czy mamy, którzy sprawiają, że dziecko nie może skosztować wimbledońskich truskawek. Przykład znakomitego Serba Novaka Djokovicia przeczy tej teorii. Sukcesy odniesione przez Nole to w głównej mierze pokłosie harmonii panującej pomiędzy tatą Srdjanem i mamą Dijaną. Wmawia się nam, że tylko bezwzględni egoiści docierają na szczyt. Książka „Zwycięzca” to wzruszająca opowieść o tym, że miłość, czułość i zdrowa determinacja rodziców są kluczem do wanny pełnej szczęścia i mentalnej rozkoszy." – pisze Tomasz Lorek, z Polsat Sport

 

 

Jakie przeszkody stanęły przed nim w drodze do sukcesu? Jakie wartości i przekonania mu przyświecały, aby pokonać te wszystkie przeciwności? Jaką walkę musiał podjąć, aby wspiąć się na szczyty sportowej kariery? I wreszcie – w jaki sposób, pomimo spektakularnej kariery, udało mu się zostać wciąż szczerym, zabawnym, oddanym rodzinie i ojczyźnie Nole?

 

Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w tej niezwykle osobistej książce Blažy Popovića. To historia skromnego chłopaka, kochającego syna i męża, niesamowicie utalentowanego sportowca i najprawdziwszego ambasadora Serbii oraz sportu tenisowego na świecie.

 

Polecamy tę lekturę wszystkim miłośnikom wielkiego sportu – i wielkich ludzi.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo