Netflix będzie bardziej europejski? Zobacz zwiastun „Dark”

Kultura

Netflix będzie bardziej europejski? Zobacz zwiastun „Dark”

Platforma od 2012 roku zainwestowała prawie 2 miliardy dolarów w produkcje z naszego kontynentu.
14.11.2017

Dark, pierwszy z dwóch zapowiadanych przez Netflix seriali niemieckojęzycznych, trafi do oferty sieci już 1 grudnia. Jeszcze przed zapowiadanym jako niemiecki odpowiednik „Stranger Things” Dark dowiedzieliśmy się o produkcji „Dogs of Berlin”, ale Niemcy nie mają monopolu na współpracę ze streamingowym gigantem – w ciągu 5 lat Netflix przyłożył się do stworzenia lub współtworzenia ponad 90 produkcji na rynku europejskim.

Najbardziej znanymi przykładami produkcji z Europy są seriale z ostatnich miesięcy – włoska „Suburra”, opowiadająca historię rzymskiej mafii i korupcji w stolicy Włoch, ubiegłoroczne francuskie „Marseille” z Gerardem Depardieu, hiszpańskie „Las Chicas del Cable” o madryckiej firmie telekomunikacyjnej w latach 20., i oczywiście brytyjskie „The Crown”. Również zapowiadany na przyszły rok serial Kasi Adamik i Agnieszki Holland dla Netfliksa intryguje już od pierwszych zapowiedzi.

To pokazuje, jak ważnym rynkiem dla platformy jest Unia Europejska. Inwestycje w lokalne produkcje mają pomóc w osiągnięciu zaplanowanego przez firmę celu – potrojenia do 2019 roku liczby europejskich odbiorców, korzystających z usług Netfliksa, w stosunku do 2015 roku – pierwszego pełnego roku obecności platformy na kontynencie. Wg szacunków liczba ta ma przekroczyć wtedy 30 milionów widzów. 

Zwiastun  „Dark”, opartego na powieści Agaty Christie „Dziesięciu Murzynków”, znajdziecie poniżej:

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo