„House of Cards” wraca bez Kevina Spaceya
Starstock

Kultura

„House of Cards” wraca bez Kevina Spaceya

Pożegnanie kultowego serialu będzie należeć do Claire Underwood
05.12.2017

Po kilku tygodniach wątpliwości co do losów 6. sezonu jednego z najważniejszych seriali w historii Netfliksa i pogłoskach o planowanych spin-offach wreszcie poznaliśmy informację na temat przyszłości projektu – „House of Cards” wraca na 8 odcinków (zamiast planowanych 13), w centrum wydarzeń stawiając graną przez Robin Wright Claire Underwood.

Rezygnacja granego przez Kevina Spaceya Franka Underwooda z prezydenckiego fotela w piątym sezonie serialu wyprzedziła o kilka miesięcy rzeczywistość. Przypomnijmy, że Spacey, będący nie tylko odtwórcą roli głównej, ale i producentem serialu, odszedł w niesławie po ujawnieniu próby gwałtu, której miał się dopuścić w latach 80. w stosunku do 14-letniego Anthony’ego Rappa.

Ted Sarandos, CCO Netliksa podkreślił, że realizacja serialu to również wsparcie dla ponad 2000 osób, których utrzymanie zależy od pracy na planie i wokół produkcji. Dziesiątki milionów dolarów dla Baltimore i stanu Maryland, wpływające z turystyki, zamówień dla małych przedsiębiorców i dostawców usług w pewnej mierze kształtują lokalną ekonomię, podobnie jak wcześniejsze seriale realizowane tu przez HBO – jak „The Corner” czy „Veep”. A o tym, że zastrzyk gotówki nie zaszkodzi Baltimore, możemy pamiętać z kultowego „The Wire”.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo