James Franco oskarżony o molestowanie seksualne
James Franco z bratem, Dave'em/ Starstock

James Franco oskarżony o molestowanie seksualne

Czy aktor straci szansę na Oscara? Zarzuty potwierdziło 5 kobiet, w tym byłe studentki aktora.
12.01.2018

Gala Złotych Globów w tym roku różniła się nieco od poprzednich edycji. Na znak protestu przeciw przemocy seksualnej wobec kobiet w branży filmowej wielu zaproszonych gości ubrało się na czarno. Ruch Time’s up wsparł również triumfujący w kategorii „najlepszy aktor” James Franco.

W reakcji na zaangażowanie twórcy „The Disaster Artist” 5 kobiet opowiedziało w „Los Angeles Times” o przykładach na niestosowne zachowanie Franco na planie. Byłe studentki i współpracowniczki oskarżają Franco o nadużywanie władzy, wymuszanie seksu oralnego i mobbing. Aktor zaprzeczył doniesieniom na swoim Twitterze, a także w programie Stephena Colberta.  

W reakcji na okarżenie The New York Times odwołał planowane spotkanie z aktorem. Czy za krokiem dziennika pójdą kolejne reperkusje? Szybkie wyjaśnienie sprawy z pewnością będzie ważne dla Akademii Filmowej przed podjęciem ostatecznej decyzji o przyznaniu Oscara  - Franco należy do wąskiego grona faworytów do nagrody, nie tylko za rolę pierwszoplanową.   

Przeczytaj też: Czy James Franco nakręcił jeden z filmów roku? 

 

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Casey Affleck otrzymał wyróżnienie za rolę w „Manchester by the Sea” mimo powracających oskarżeń o przemoc seksualną.  Ale poprzednie rozdanie Oscarów odbyło się kilka miesięcy przed wybuchem afery Weinsteina i akcją #metoo. Jedno jest pewne - czeka nas kolejna niepozbawiona mocnych akcentów politycznych i społecznych gala. 

Nominacje do Oscarów 2018 zostaną ogłoszone za niespełna 2 tygodnie, 23 stycznia. 


Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie