"Line-up marzeń", czyli jak to robi Primavera
Starcom

"Line-up marzeń", czyli jak to robi Primavera

Jeden z najważniejszych europejskich festiwali właśnie ogłosił swoje gwiazdy. Uwaga jest tylko jedna: "mają rozmach".
29.01.2018

Primavera Sound to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Europie. Co roku do Barcelony zjeżdża blisko 200 tysięcy osób z całego świata, a na scenie występuję ponad 200 artystów. W tym roku zapowiada się nie tylko frekwencyjny sukces, ale i artystyczny. Patrząc na listę zaproszonych gości trudno nie zgodzić się z opiniami, że to "line-up marzeń". 

Primavera Sound 2018 potrwa 7 dni (28.05-3.06)

Według organizatorów tegoroczna edycja to aż 9 line-upów. Są wśród nich zestawienia największych gwiazd i wschodzących marek, line-up prezentujący siłę kobiet, lista tych, którzy mają "flow" i rekomendacje dla stałych bywalców. Niby nic nowego, zwykła PR-owa zagrywka. A jednak przekaz jest prosty: mamy wszystko, co w muzyce aktualnie najlepsze i najważniejsze. I niewątpliwie tak jest. 

A$AP Rocky, Lorde, Arctic Monkeys, Bjork - gwiazdy tegorocznej Primavery 

Wielki festiwal to i wielkie nazwiska. Wśród nich są: Bjork, Nick Cave and The Bad Seeds, Lorde, Arctic Monkeys, The National oraz A$AP Rocky. Wyjątkowy powinien być koncert Jane Birkin, która w Barcelonie zagra utwory z płyty "Jane Birkin/Serge Gainsbourg", która pierwotnie ukazała się w 1969 roku a w 2017 doczekała się wersji symfonicznej. Na Primaverze wystąpią również muzycy, którzy według organizatorów wpisują się w DNA tej imprezy. Beach House zagra jedyny europejski koncert w 2018 roku, na Parc del Fòrum powróci Slowdive, Deerhunter oraz Father John Misty

Jorja Smith, Knox Fortune, Sevdaliza - przyszli headlinerzy

Taki festiwal jak Primavera to dla artystów promocyjna trampolina. Szczególnie dla tych młodych, którzy mogą wrócić w przyszłych latach jako największe gwiazdy. Organizatorzy wśród nich wymieniają brytyjskie objawienie soulu - Jorję Smith, współpracującego z Kanye Westem producenta Knoxa Fortune i Starcrawler, zespół którego debiutancki krążek wyprodukował Ryan Adams. 

Four Tet presents, Kyle Dixon i Michael Stein grają "Stranger Things" - koncerty specjalne 

Nie sposób wymienić wszystkich artystów tegorocznej edycji, dlatego zwracamy waszą uwagę na koncerty specjalne. Wspomniany już wyżej występ Jane Birkin powinien być jednym z nich. Bo kto nie chciałby usłyszeć na żywo słynnego "Je t'aime... moi non plus" w towarzystwie 50-osobowej orkiestry? Fani serialu "Stranger Things" powinni wybrać się na koncert Kyle'a Dixona i Michaela Steina z zespołu S U R V I V E, na którym usłyszymy muzykę z drugiego sezonu produkcji. Wielbicieli elektroniki powinien zainteresować cykl pt. "Four Tet presents", gdzie oprócz dwóch wcieleń Kierana Hebdena na scenie pojawią się Josey Rebelle i Champion. I na koniec wisienka na torcie, występ Spiritualized z orkiestrą i chórem. Intuicja podpowiada, że to może być wydarzenie tej edycji. 

Primavera Sound 2018 - nie łudź się, że zobaczysz wszystkich

Tym, którzy wybierają się w tym roku do Barcelony jednocześnie zazdrościmy i współczujemy. Niektórych artystów trudno będzie zobaczyć w naszym kraju, z drugiej strony (jeszcze nie ujawniono godzinowej rozpiski) patrząc na listę gwiazd "sztuka wyboru" będzie znacznie trudniejsza niż w ubiegłych latach. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie