PJ Harvey napisała muzykę do "Dark River"
Forum/Capital Pictures

PJ Harvey napisała muzykę do "Dark River"

Po dwóch latach od wydania "The Hope Six Demolition Project" artystka wraca ze ścieżką dźwiękową, którą napisała z Harrym Escottem. Do sieci trafiła zapowiedź.
08.02.2018

23 lutego do kin w Wielkiej Brytanii trafi najnowszy obraz Clio Bernarda - "Dark River". Film opowiada historię rodzeństwa, które połączyła śmierć ojca. Na dużym ekranie zobaczymy m.in. Ruth Wilson, Marka Stanleya oraz Seana Beana. W trailerze, który ukazał się jeszcze w ubiegłym roku, usłyszeć można było fragment nowego utworu PJ Harvey. Dziś poznaliśmy szczegóły współpracy. 

Otóż okazuje się, że PJ Harvey i Harry Escott nagrali całą ścieżkę dźwiękową do filmu. Promuje ją "An Acre of Land", czyli tradycyjna folkowa pieśń, którą media zdążyły już określić "nieziemską" oraz "piękną interpretacją". Liryczny, oszczędny w brzmieniu utwór przypomina nieco dokonania PJ sprzed 11 lat. Wtedy na rynku ukazała się jej płyta "White Chalk". 

Na razie nie ma informacji, kiedy soundtrack oficjalnie ukaże się na rynku. Dyskografię Brytyjki zamyka wydany w ubiegłym roku singiel "The Camp" nagrany wspólnie z Ramym Essamem. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie