Nowy dokument o Bobie Dylanie – zobacz trailer „No More Trouble”
YouTube

Nowy dokument o Bobie Dylanie – zobacz trailer „No More Trouble”

Film opowie o „gospelowym” okresie laureata literackiego Nobla.
08.02.2018

Gospel Tour, trwający od 1 listopada 1979 roku do maja 1980 roku, to wyjątkowa trasa koncertowa nawet jak na tak wyjątkowego artystę, jak Bob Dylan. Gdy David Bowie walczył z demonami w podzielonym Berlinie, Dylan odnalazł wiarę, przeszedł konwersję na ewangelicyzm i ruszył w intensywny tour obejmujący 79 koncertów.

Zestawienie z Bowiem nie jest przypadkowe. "Slow Train Coming” z 1979 roku, „Saved” (1980) i „Shot of Love” (1981) to w końcu dylanowska „trylogia gospelowa”, przywołująca skojarzenia powstającą w podobnym okresie „trylogię berlińską”. Jednak do tej pory ten kontrowersyjny okres w twórczości laureata literackiego Nobla nie był zbadany aż tak dobrze, jak twórczość Jonesa z tego okresu.

Teraz kulisy religijnego oświecenia Dylana i wyczerpującego tournee będziemy mogli poznać dzięki dokumentowi "Trouble No More", który zadebiutował na ubiegłorocznym festiwalu filmowym w Nowym Jorku. 26 lutego film pokaże Cinemax, a my już dziś możemy zobaczyć oficjalny trailer produkcji.

Oprócz archiwalnych nagrań z koncertów, na których towarzyszył Dylanowi jeden z jego najlepszych składów (z Fredem Tackettem na gitarze i Spoonerem Oldhamem na klawiszach) w filmie pojawią się też napisane przez Luka Sante "kazania", odczytane przez dwukrotnie nominowanego do Oscara Michaela Shannona. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie