Wacław Zimpel i Forest Swords łączą siły dla BBC
facebook.com/zimpelwaclaw/

Wacław Zimpel i Forest Swords łączą siły dla BBC

Do projektu włączyła się też poetka Belinda Zhawi.
12.02.2018

Wacław Zimpel to jeden z najbardziej wyrazistych polskich kompozytorów, jeśli chodzi o muzykę improwizowaną. Lista muzyków, z którymi współpracował, jest już bardzo długa - teraz została uzupełniona o nazwisko Matthew Barnesa. 

Barnes, nagrywający pod pseudonimem Forest Swords, to m.in autor znakomitych albumów "Engravings" (2013) i "Compassion" (2017) oraz epki "Dagger Paths". Angielski producent przychylność krytyki zdobył dzięki wypracowanemu, osobnemu językowi - na tle współczesnej muzyki elektronicznej Barnes wydaje się jednym z najoryginalniejszych twórców, a jego muzyka wymyka się łatwym klasyfikacjom gatunkowym. 

Duet został zaproszony do projektu Late Junction - akcji BBC, polegającej na zestawieniu ze sobą artystów, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji razem nagrywać, i przygotowaniu przez nich wspólnej, nowej kompozycji. Trzeba przyznać, że nawet w teorii duet Zimpel - Barnes zdaje się uzupełniać idealnie. Posłuchajcie utworu "Dzoka" - oprócz muzyków usłyszycie w nim głos Belindy Zhawi, poetki, recytującej swoje wiersze w językach angielskim i shona - i oceńcie, jak to połączenie wypadło w praktyce. Jak zapowiedział polski klarnecista na swoim profilu facebookowym (poniżej) - czekają nas jeszcze 2 utwory, będące owocami tej sesji. Czekamy! 

I just came back from London after fantastic recording session at BBC Maida Vale Studios London with amazing artists...

Opublikowany przez Wacław Zimpel na 8 lutego 2018

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie