Nadchodzi "Psyche", nowy film Gasapara Noe
Gaspar Noe/ Starstock

Nadchodzi "Psyche", nowy film Gasapara Noe

Kontrowersyjny reżyser kończy pracę nad filmem „Psyche”. Czy doczekamy się premiery w 2018 roku?
26.02.2018

Po 3 latach od premiery „Love” – erotycznego dramatu w 3D, który jak zawsze w przypadku tego reżysera podzielił publiczność – Gaspar Noe wraca na duży ekran ze swoim nowym filmem. Pierwsze szczegóły dotyczące „Psyche”, piątego filmu w dorobku argentyńskiego twórcy, sugerują, że jeśli chodzi o problematykę swoich dzieł reżyser "Nieodwracalnego" nie zamierza dokonywać rewolucji. 

"Psyche" rozgrywa się w latach 90. i opowiada historię grupy tancerzy, którzy biorą udział w trzydniowych warsztatach w opuszczonej szkole w sercu lasu. Na pożegnalnej imprezie, którą ma zwieńczyć ostatni wspólny taniec, członkowie grupy piją z sangrię ze wspólnego kielicha. Szybko okazuje się, że do napoju ktoś dosypał narkotyków, a członkowie społeczności przeżywają maniakalne uniesienia lub trafiają do narkotycznego piekła... 

Nie da się ukryć, że brzmi to jak scenariusz, który wyszedł spod ręki Noe. Pamiętacie "Wkraczając w pustkę"? "Psyche" zapowiada się jak duchowy spadkobierca tamtego znakomitego filmu. Jak wynika z informacji IndieWire, ostatnie prace nad filmem zaplanowane są na wiosnę. Co znaczy, że w przeciwieństwie do "Wkraczając w pustkę" i "Enter The Void" nie będzie miał swojej premiery na festiwalu w Cannes, ale jego pojawienie się w kinach jeszcze w tym roku jest niewykluczone. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie