Znamy szczegóły kontynuacji „Tamtych dni, tamtych nocy”
YouTube

Znamy szczegóły kontynuacji „Tamtych dni, tamtych nocy”

Reżyser filmu zapowiedział powstanie sequela w czasie oscarowej gali.
06.03.2018

Gala rozdania Oscarów, mówiąc eufemistycznie, nie porwała redakcji Esquire.pl. Jednak i na tym bezrybiu można było znaleźć dla siebie kilka ciekawych informacji – takich jak ta o planowanej kontynuacji uhonorowanych za scenariusz „Tamtych dni, tamtych nocy”, którą reżyser, Luca Guadagnino, podzielił się z dziennikarzami na czerwonym dywanie. I choć pierwsze informacje o rozwijaniu wątków z filmu pojawiły się już w styczniu, teraz otrzymujemy pierwsze konkrety.  

Sequel "Tamtych dni, tamtych nocy" i epidemia AIDS 

Włoski twórca zapowiedział powrót obu bohaterów w kolejnej produkcji. Dalsza część historii Elio (Timothee Chalamet) i Olivera (Armie Hammer) będzie rozgrywała się “5-6 lat” po wydarzeniach przedstawionych w "Tamtych dniach, tamtych nocach". Wg wypowiedzi reżysera dla The Hollywood Reporter akcja sequelu będzie rozgrywała się w czasie epidemii AIDS w latach 80. Guadagnino nakreślił też jedną ze scen – Elio, jako pełnoletni kinoman, ogląda seans „Once More” Paula Vecchialiego, pierwszego francuskiego filmu otwarcie poruszającego problem zakażenia wirusem HIV.

Czytaj też: Willa z "Tamtych dni, tamtych nocy" wystawiona na sprzedaż 

Nad scenariuszem Guadagnino pracuje z autorem powieści, na podstawie której powstały „Tamte dni, tamte noce” – Andre Acimanem, nie wiadomo jednak, czy to oznacza rezygnację z usług Jamesa Ivory’ego – autora poprzedniej adaptacji i właściwego adresata nagrody Akademii Filmowej, który na rozdaniu nagród wbudził zainteresowanie swoją koszulą z wizerunkiem Timotheego Chalameta.


Timothee Chalamet - młoda nadzieja Hollywood 

Chalamet, najmłodszy od 1939 roku aktor nominowany do nagrody za najlepszą rolę męską, ma za sobą intensywny okres. Choć po Oscara sięgnął (wreszcie) Gary Oldman, nie ma wątpliwości, że to 22-letni Amerykanin jest jednym z największych zwycięzców ostatnich tygodni. I tak duże zainteresowanie aktorem wzmocniły jeszcze zapowiedź roli Henryka V w nowym filmie Netfliksa, „The King”, oraz znakomity wywiad z jednym z najciekawszych muzyków współczesnego ambitnego popu – Frankiem Oceanem. Całą rozmowę (w języku angielskim) znajdziecie tu.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie