„Rodzina Soprano” wróci na dużym ekranie
YouTube

„Rodzina Soprano” wróci na dużym ekranie

Potwierdziły się doniesienia o tym, że twórcy serialu pracują nad pełnometrażowym prequelem.
09.03.2018

Wytwórnia New Line Cinema zamówiła u Davida Chase’a i Lawrence’a Konnera, twórców „Rodziny Soprano”, scenariusz do prequelu słynnego serialu – donosi serwis Deadline. Akcja filmu, zatytułowanego roboczo „The Many Saints of Newark”, będzie rozgrywać się w czasie zamieszek między Afroamerykanami a społecznością włoskich imigrantów w New Jersey w latach 60.

Wśród bohaterów serialu, których zobaczyć będziemy mogli również w filmie, znajdą się m.in. rodzice Tony’ego Soprano oraz wuj Junior. Zabraknie oczywiście aktora, który w dużej mierze decydował o tym, że „Rodzina Soprano” regularnie wygrywa zestawienia najlepszych seriali w historii telewizji – zmarłego w 2013 roku Jamesa Gandolfiniego.

Jednak jeszcze przed śmiercią odtwórcy roli Tony’ego Chase zapowiadał, że bardziej niż reboot z postaciami znanymi z serialu obchodzi go osadzony w przeszłości prequel – nie może być zatem mowy o kompromisie wymuszonym smutnymi okolicznościami. Storytellingowe umiejętności Chase’a decydowały zresztą o kształcie „Sopranos” co najmniej w tym samym stopniu, co charyzmatyczny odtwórca roli głównej.

Nie wiadomo, jakie będą dalsze losy innego projektu Chase’a, zapowiadanego już od kilku lat mini-serialu „A Ribbon of Dreams”, rozgrywającego się od 1915 roku do współczesności i luźno nawiązującego do początków kształtowania tego, co dziś znamy jako Hollywood.

Przypomnijmy, że od emisji ostatniego odcinka „Rodziny Soprano” minęło w ubiegłym roku 10 lat.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie