Kino i telewizja walczą o millenialsów tak samo, jak świat mody
YouTube

Kino i telewizja walczą o millenialsów tak samo, jak świat mody

Wysyp produkcji o nastolatkach i dla nastolatków nie wziął się znikąd.
29.03.2018

Sporo pisaliśmy o tym, że luksusowe marki walczą o młodych odbiorców, między innymi zatrudniając projektantów kojarzonych z wariacjami na temat streetwearu, którzy cieszą się uznaniem popularnych wśród millenialsów influencerów – od gwiazd rapu po obserwowanych przez miliony użytkowników instagramowych liderów opinii. Wybór Virgila Abloha na stanowisko dyrektora artystycznego męskiej części Louis Vuitton jest w tym kontekście co najmniej znaczący.

Ale o millenialsów i pokolenie Z walczą też serwisy streamingowe i producenci filmowi. Sukces „Stranger Things” okazał się początkiem nowej fali produkcji, składających hołd estetyce lat 80. i 90., ale także utorował drogę innym serialom i filmom opowiadających o wchodzeniu w dorosłość, albo po prostu – opowiadających o nastolatkach i kierowanych (między innymi) do nastolatków.

76% millenialsów subskrybuje co najmniej jeden serwis VoD - jest więc o kogo walczyć. I nie chcemy wdawać się w rozważania na temat systematyki – gdzie kończy się granica między poszczególnymi pokoleniami i czy nie chodzi przypadkiem o xeniallsów. Faktem jest, że w ofercie samego Netflixa w tym roku pojawiły się takie produkcje, jak „The End of The Fucking World”, „Everything Sucks”, „On My Block” czy nowy sezon „Serii niefortunnych zdarzeń” – wszystkie w mniejszym lub większym stopniu opowiadające o życiu młodego pokolenia.

Kino również reaguje na ten trend, w który wpasowują się choćby zbierająca entuzjastyczne recenzje komedia romantyczna „Love, Simon” czy „Midnight Sun”. Do sieci trafiła właśnie zapowiedź nowego filmu producenta, który w pewnym sensie odpowiada za całe to zamieszanie – Shawna Levy’ego, który odpowiadał również za „Stranger Things”. „The Darkest Minds” to adaptacja powieści Alexandry Bracken, specjalizującej się w fantasy dla nastolatków. Walczący z rządem, obdarzeni nadprzyrodzonymi zdolnościami nastolatkowie wrzuceni w świat thrillera science-fiction – nie da się ukryć, że Levy obstawia sprawdzonego konia. Zobaczcie zwiastun filmu, który do kin trafi w sierpniu.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie