Scarlett Johansson w nowym filmie Taiki Waititiego
Starstock

Scarlett Johansson w nowym filmie Taiki Waititiego

Nowozelandzki reżyser nie lubi się powtarzać – „Jojo Rabbit” to film inny niż wszystko, co do tej pory zrobił.
03.04.2018

Taika Waititi po olbrzymim komercyjnym sukcesie filmu „Thor: Ragnarok” został zasypany propozycjami wyreżyserowania kolejnych produkcji, jednak nowozelandzki twórca słynie z tego, że nie za bardzo przejmuje się oczekiwaniami i lubi eksperymentować z gatunkami, z którymi wcześniej nie miał wiele wspólnego.

Przełomowym filmem dla Waititiego były krótkometrażowe „Dwa samochody, jedna noc”, nominowane w 2004 roku do Oscara. Późniejsze dokonania reżysera obejmują m.in. eksperymenty z kinem familijnym w „Boy” i „Dzikich łowach”, nagraną z Jermaine Clementem w konwencji mockumentary komedię grozy „Co robimy w ukryciu”, odcinek popularnego serialu „Flight of the Conchords” oraz wspomnianego już „Thora”. Tak prezentuje się lista dowodów na eklektyczne zainteresowania reżysera, choć trzeba przyznać, że jest w tym jakaś spójność – większość z tych filmów to zdekonstruowane „kino familijne”, wystawiające na cierpliwość widzów szukających łatwej rozrywki dla całej rodziny.

Następca „Thor: Ragnarok”, „Jojo Rabbit”, teoretycznie zapowiada odejście od tej reguły – opowiadać będzie o drugiej wojnie światowej i Holokauście. Ale jeśli dodamy, że opowieść prowadzona jest z perspektywy niemieckiego chłopca, który odkrywa, że jego matka (odgrywana przez Scarlett Johansson) ukrywa w domu żydowską dziewczynkę, może okazać się, że ostateczny rezultat będzie trochę odbiegał od wojennych dramatów, do jakich przyzwyczaiło nas kino. Zdjęcia dopiero startują, ale już nie możemy się doczekać efektu.

W międzyczasie Waititi pracuje też nad serialowym spin-offem „Co robimy w ukryciu”, który zadebiutuje w nowozelandzkiej telewizji w połowie roku. Scarlett Johansson w maju zobaczymy w „Avengers: Wojnie bez granic”, a jeszcze przed premierą „Jojo Rabbit” powinniśmy doczekać się nowego filmu Noah Baumbacha, w którym aktorka ma zagrać u boku Adama Drivera.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie