Powstaje serial dokumentalny o kobiecie, która 25 lat temu odcięła mężowi penisa
YouTube

Powstaje serial dokumentalny o kobiecie, która 25 lat temu odcięła mężowi penisa

Za produkcję odpowiada Jordan Peele. I nie, nie będzie to zabawny serial.
06.04.2018

Po dwóch serialach o sprawie O.J Simpsona i filmie „Ja, Tonya” na ekran trafi kolejna historia z początku lat 90., która „wstrząsnęła” tabloidami. Sprawa małżeństwa Johna i Loreny Bobbittów wbrew sensacyjnym nagłówkom nie jest  błaha – o ile ktokolwiek uważa, że odcięcie penisa może być błahe.

23 czerwca 1993 roku John Bobbitt wg późniejszych ustaleń miał dopuścić się gwałtu na żonie. Gdy zasnął, wstrząśnięta Lorena sięgnęła po kuchenny nóż, odcięła winowajcy przyrodzenie i wybiegła z mieszkania, wsiadła do wspólnego auta i porzuciła utraconą męskość Johna, którą po długich poszukiwaniach i wielogodzinnej operacji udało się przyszyć.

Czytaj też: Czy "The Hunt" będzie serialowym odpowiednikiem "Bękartów wojny"? 

Jak łatwo się domyślić, sytuacja, zamiast stać się przyczynkiem do dyskusji o przemocy domowej czy seksualnym wykorzystywaniu kobiet, posłużyła za pożywkę dla brukowców. Teraz, dzięki czteroodcinkowemu dokumentowi „Lorena”, przygotowanemu dla Amazon Prime, Jordan Peele – laureat Oscara za scenariusz do „Uciekaj!” oraz producent wykonawczy serii – ma nadzieję oddać głos Lorenie i poruszyć wciąż aktualne problemy, wiążące się ze sprawą Bobbittów.

Jak tłumaczy w komunikacie prasowym reżyser Joshua Rofe ("Nastoletni mordercy"), ambicją twórców – poza oddaniem głosu maltretowanej kobiecie i zapoczątkowaniu dyskusji na temat seksizmu i przemocy – jest przypominanie widzom, że za makabryczną rozrywką, serwowaną nam często przez programy informacyjne, stoją zgoła nierozrywkowe traumy i cierpienia.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie