Wiosna w muzyce należy do kobiet – mamy na to dowody
www.facebook.com/KaliUchis/

Wiosna w muzyce należy do kobiet – mamy na to dowody

3 premiery płytowe z ostatnich dni, których potrzebujesz w ten weekend.
13.04.2018

W natłoku głośnych premier łatwo przegapić świetne płyty, które idealnie wpasują się w wiosenną aurę. Nie po raz pierwszy w naszych rekomendacjach oddajemy głos kobietom - oto 3 albumy, których nie możecie przegapić. 

Kali Uchis – Isolation

Jeśli nie możecie się doczekać nowej płyty Janelle Monae, która ukaże się pod koniec miesiąca, debiutancki album Kali Uchis powinien być idealną rozgrzewką. A nawet więcej – chcielibyśmy, żeby Monae udało się nagrać tak przemyślany i eklektyczny popowy zestaw, jak w przypadku „Isolation”. Choć wśród producentów znajdziemy same znakomitości (m.in. Gorillaz, Sounwave, Thundercat i DJ Dahi), to nad wszystkim dominuje spójna wizja kolumbijskiej wokalistki. Przystępne, ale niebanalne melodie zanurzone w futurystycznym r’n’b, neosoulowych wycieczkach, musicalowych wtrętach i hip-hopowych bitach – oto debiut na miarę „nowej Kelis”.

Tinashe – Joyride

Jeśli po przejażdżce po stylach zafundowanej przez Kali Uchis będziecie mieli ochotę na nieco bardziej klasyczne r’n’b, powinniście posłuchać „Joyride”. Pierwsze zapowiedzi trzeciej płyty Tinashe pojawiły się już w 2015 roku, jednak wokalistka zmieniała współpracowników, przekładała datę premiery, nagrała „prawdopodobnie 200 (!) piosenek”  i przygotowała aż 3 alternatywne wersje albumu, by ostatecznie wybrać tę jedyną. Czy efekt dorównuje fenomenalnemu „Nightride” z 2016 roku? Naszym zdaniem jest co najmniej tak samo dobrze.

Hop Along – Bark Your Head Off, Dog

A teraz coś z zupełnie innej beczki (swoją drogą przypominamy, że w tym tygodniu na Netfliksa ma trafić olbrzymia część katalogu trupy Monty Pythona) – indie rock z Filadelfii. Dowodzony przez charyzmatyczną Frances Quinlan zespół ma już na koncie kilka świetnych albumów, ale chyba dopiero na „Bark Your Head Off, Dog” udaje się najbardziej satysfakcjonująco połączyć szacunek dla kanonu muzyki niezależnej, folkowe korzenie projektu i bezpretensjonalną, pop-rockową melodykę. Ten głos zostanie z wami na dłużej – gwarantujemy!

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie