Debiutancka książka Katarzyny Nosowskiej już w maju
AKPA

Debiutancka książka Katarzyny Nosowskiej już w maju

Po zawieszeniu działalności zespołu Hey jego wokalistka realizuje się na innych polach.
16.04.2018

Grudniowy koncert Heya w Katowicach, wieńczący trasę Fayrant Tour, był ostatnim występem zespołu przed zapowiedzianą wcześniej dłuższą przerwą. Zawieszenie działalności po 25 latach wspólnego koncertowania nie oznacza jednak rozpadu zespołu, jego członkowie zamierzają też realizować się na innych polach, a pierwszy efekt solowej działalności członków Heya poznamy już w maju, gdy do księgarń trafi pierwsza książka wokalistki Katarzyny Nosowskiej.

Przeczytaj też: Neil Young i inny muzycy, którzy zajęli się literaturą

Nosowska niemal od początku kariery uchodziła za jedną z najbardziej utalentowanych autorek tekstów w Polsce, więc wydawnictwo książkowe nie dziwi. Jednak sama autorka zaznacza, że „A ja żem jej powiedziała”, bo taki ma być tytuł publikacji, to żaden literacki debiut („na ten przyjdzie pora, gdy odnotuję znaczny wzrost poziomu odwagi” – pisze w poście artystka), a jedynie „zbiór opowiastek”, będących pokłosiem prowadzenia w ostatnich miesiącach popularnego autorskiego profilu na Instragramie. Przeczytajcie, co sama autorka ma do powiedzenia na temat książki: 

 

Panie, Panowie, Dziewczyny, Chłopaki! W lipcu ubiegłego roku, dzięki Agacie Kuleszy, ku uciesze wielu i rozpaczy wielu- rozpoczęłam przygodę z instagramem:) Życie ostro mnie wytarmosiło w tym czasie, a te filmiki pomogły zniwelować część ciężaru. Szalone osoby z wydawnictwa Wielka Litera, poprosiły babę z instagrama o szerszą wypowiedź. Tak powstała książka, którą chciałabym się z Wami podzielić. Żaden to debiut literacki. Na ten przyjdzie pora, gdy odnotuję znaczny wzrost poziomu odwagi:) Ot, po prostu zbiór opowiastek. Nadaje się do tramwaju, autobusu, podróży koleją, na plażę. Może rezydować w toalecie i wszędzie tam, gdzie Macie chwilę wolnego czasu. Nie oszczędzam siebie. Opowiadam o życiu, z perspektywy własnego wieku, licząc, że jakiś fragment mojego doświadczenia Wam się przyda, zainspiruje, doda otuchy. Zerknijcie, jeśli Macie czas i ochotę:) Ukłony i uściski! #ajazemjejpowiedziala Premiera w maju, a już za kilka dni przedsprzedaż. CUDOWNĄ AUTORKĄ ZDJĘCIA JEST Marlena Bielinska #stareoness

Post udostępniony przez nosowska.official (@nosowska.official)


Niedawno widzieliśmy Nosowską na wielkim ekranie - wokalistka pojawiła się w epizodycznej roli w "Pitbullu. Ostatnim psie" Władysława Pasikowskiego, gościnnie wystąpiła również w serialu "Druga szansa".
Ostatnim solowym albumem Katarzyny Nosowskiej jest album "8" z 2011 roku. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie