Bestsellerowy „Patrick Melrose” zekranizowany. Premiera już w maju
Kadr z serialu

Bestsellerowy „Patrick Melrose” zekranizowany. Premiera już w maju

Jeśli chcecie spojrzeć na brytyjską arystokrację inaczej, niż przez pryzmat sielskich obrazków ze ślubu księcia Harry’ego i Meaghan Markle – ten serial powinien być dobrym wyborem.
26.04.2018

Miniserial "Patrick Melrose" zapowiada się obiecująco co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze, ta pięcioodcinkowa produkcja jest ekranizacją częściowo autobiograficznego cyklu powieściowego autorstwa Edwarda St. Aubyna. Cykl, początkowo przeoczony, został w końcu (notabene po wydaniu wieńczącej go powieści „W końcu”) doceniony przez krytykę i publiczność – również w Polsce.

Po drugie, zanim media zaleją bajkowe relacje ze ślubu Meaghan Markle i księcia Harry’ego, warto sięgnąć po serial, który bezceremonialnie rozlicza się z brytyjską arystokracją. Patrick Melrose pochodzi z arystokratycznej, uprzywilejowanej rodziny. Jest inteligentnym i charyzmatycznym mężczyzną, który cieszy się dużym powodzeniem wśród kobiet. Starając się uporać z trudnymi wspomnieniami z traumatycznego dzieciństwa, które zafundowali mu agresywny ojciec oraz przymykająca na wszystko oko matka, szuka ukojenia w używkach.

Każdy z odcinków serialu przedstawia historię opisaną w jednej z pięciu nowel. Akcja wydarzeń rozgrywa się w latach 60. na południu Francji, w latach 80. w Nowym Jorku oraz w Wielkiej Brytanii po 2000 roku.

Kolejnym argumentem za zwróceniem uwagi na serial jest obsada: obok nominowanego do Oscara Benedicta Cumberbatcha ("Gra tajemnic"), w produkcji występują także Hugo Weaving ("Matrix Reaktywacja"), Jennifer Jason Leigh ("Nienawistna ósemka"), Anna Madeley ("Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj"), wyróżniona dwiema nagrodami Emmy Blythe Danner ("Poznaj moich rodziców") oraz Allison Williams ("Dziewczyny").

Zainteresowani?  Serial pojawi się w ofercie HBO GO już 14 maja. Na antenie telewizyjnej premierowa emisja pierwszego odcinka zaplanowana została na 7 lipca o godz. 20:00 w Cinemax.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie