Nadchodzi ostatnia płyta Childisha Gambino. Ten teledysk musisz zobaczyć
YouTube

Nadchodzi ostatnia płyta Childisha Gambino. Ten teledysk musisz zobaczyć

„This Is America” to kolejne potwierdzenie wszechstronności Donalda Glovera.
07.05.2018

To był kolejny intensywny weekend dla najciężej pracującego człowieka w amerykańskim show businessie. A Donald Glover po premierze świetnie przyjętego, drugiego sezonu „Atlanty” znów zasługuje na ten tytuł jak mało kto: w sobotę był gospodarzem „Saturday Night Live”, i po raz kolejny udowodnił, że ma rękę do pisania świetnych skeczy.

W nowym numerze "Esquire'a" znajdziesz naszą sylwetkę Glovera oraz sesję zdjęciową z udziałem artysty 

Artysta zaprezentował również dwie nowe piosenki z płyty, która ma być ostatnim albumem nagranym pod pseudonimem Childish Gambino: „Saturday” oraz „This Is America”, który już następnego dnia trafił do sieci, zobrazowany bardzo sugestywnym teledyskiem.

Czytaj też: Donald Glover - pakiet startowy 

W zaledwie czterominutowym klipie Glover zdołał umieścić mocny manifest, ale też pokazać swój wszechstronny talent. „This Is America” to bardziej audiowizualne doświadczenie, łączące w sobie pokaz aktorskich (i tanecznych) umiejętności Gambino, jego sprawność w operowaniu kontrastami oraz dojrzałość w łączeniu zaangażowanej społecznie tematyki z surrealizującą warstwą wizualną. W warstwie muzycznej dzieje się równie wiele, jak w klipie, ale ci, którzy znają poprzednie dokonania muzyka nie będą zaskoczeni – w tym kolażu znajdzie się miejsce dla surowego rapu, znanego z wczesnych płyt (ze wsparciem przychodzą tu też tacy artyści, jak Young Thug czy Quavo z Migos), jak i dla uduchowionych wokaliz rodem z „Awaken, My Love”. Tylko posłuchajcie (i popatrzcie):

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie