Laureat 4 nagród Emmy stworzy serialową antologię o „bohaterach” #metoo
Starstock

Laureat 4 nagród Emmy stworzy serialową antologię o „bohaterach” #metoo

Ryan Murphy jest odpowiedzialny m.in. za sukces „American Crime Story” i „Glee”.
08.05.2018

W obszernym portrecie Ryana Murphy’ego dla The New Yorker Emily Nussbaum nie tylko opisuje drogę, jaką przebył filmowiec, by zasłużyć na tytuł najbardziej wpływowego twórcy telewizyjnego w USA, ale także zdradza niektóre z przyszłych projektów producenta, scenarzysty i wpływowego showrunnera. Ma to związek z wartym 300 mln dolarów kontraktem, który w lutym Murphy podpisał z Netfliksem, kończąc wieloletnią współpracę z 20th Century Fox.

Z tekstu dowiadujemy się m.in., że 4 sezon „American Crime Story” poświęcony będzie skandalowi Clinton-Lewinsky (wcześniej czeka nas jeszcze cykl o huraganie Katrina), Murphy pracuje również nad „gejowską operą mydlaną”, która ma poszerzyć katalog LGBTQ w Netfliksie. Telewizyjny magnat nie ogranicza się do seriali – Julianne Moore i Gwyneth Paltrow otrzymały od niego propozycję współpracy przy filmach pełnometrażowych.

Interesująco zapowiada się też bodaj najbardziej zaawansowany obecnie projekt Murphy’ego, roboczo zatytułowany „Consent”. To antologia, którą wiele może łączyć z „American Crime Story”, ale format przypomina również „Black Mirror” – każdy odcinek będzie poświęcony innej osobie oskarżonej na fali akcji #metoo. Na razie dowiadujemy się o epizodach dotyczących Harveya Weinsteina i Kevina Spacey – więcej informacji poznamy zapewne w chwili, gdy kontrakt Murphy’ego z Netfliksem wejdzie w życie – czyli w lipcu.


Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie