Nowy serial na podstawie powieści J.K Rowling już od czerwca

Nowy serial na podstawie powieści J.K Rowling już od czerwca

To dobra okazja, by poznać autorkę "Harry'ego Pottera" w mniej znanym wcieleniu.
09.05.2018

Serię o przygodach Harry'ego Pottera zna chyba każdy, ale J.K Rowling nie przepada za szufladką "autorki serii o przygodach małego czarodzieja". Teraz ci, którzy nie znają innej Rowling będą mogli nadrobić zaległości. 

Cormoran Strike to serialowa ekranizacja jej cyklu powieści kryminalnych napisanych pod pseudonimem Robert Galbraith. Produkcja opowiada o prywatnym detektywie, weteranie wojennym, który musi rozwiązać kilka trudnych i nieoczywistych spraw. Serial dostępny będzie od 1 czerwca w serwisie HBO GO oraz od 2 czerwca na antenie Cinemax.

Serial prezentuje historię prywatnego detektywa Cormorana Strike’a (Tom Burke), który wrócił ze służby wojskowej w Afganistanie i założył w Londynie jednoosobową firmę detektywistyczną. Zraniony zarówno psychicznie, jak i fizycznie mężczyzna ma niezawodną intuicję i instynkt, a także cenne doświadczenie wojskowego śledczego, które okazują kluczowe przy próbie rozwiązania trzech złożonych spraw, z którymi nie radzi sobie policja.

Cormoran Strike (C.B. Strike) to miniserial składający się z siedmiu godzinnych odcinków, których fabuła bazuje na trzytomowej serii książek J.K. Rowling ukrywającej się pod pseudonimem Robert Galbraith. Trzy pierwsze odcinki są ekranizacją Wołania kukułki, kolejne dwa to historia z Jedwabnika, w ostatnich dwóch poznajemy historię z tomu trzeciego pt. Żniwa zła. Sama J.K. Rowling jest jedną z producentek wykonawczych serialu.

W rolach głównych w serialu występują Tom Burke (Tylko Bóg wybacza) jako Cormoran Strike i Holliday Grainger (serial Rodzina Borgiów) jako jego asystentka Robin. Producentami wykonawczymi pierwszych trzech odcinków są Ben Richards, Neil Blair, Ruth Kenley-Letts oraz J.K. Rowling, natomiast kolejnych Tom Edge, Neil Blair, Ruth Kenley-Letts oraz J.K. Rowling.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie