Entuzjastyczne przyjęcie „Zimnej wojny” Pawlikowskiego w Cannes
Starstock

Entuzjastyczne przyjęcie „Zimnej wojny” Pawlikowskiego w Cannes

Zdaniem krytyków film ma duże szanse na Złotą Palmę!
11.05.2018

Czwartkowa premiera „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego wzbudzała wiele emocji już przed seansem, a po wyświetleniu twórcom zgotowano owacje na stojąco. Krytycy są zgodni – nowy film reżysera „Idy” to arcydzieło, i wszystko wskazuje na to, że ta opowieść o miłości w stalinowskiej Polsce należy do faworytów do sięgnięcia po najwyższe laury.

„Poruszające studium rozczarowania” – pisze w recenzji w Variety Guy Lodge. „Jedna z najbardziej ponurych opowieści miłosnych w historii” – dopowiada zachwycony David Ehrlich z Indiewire. Recenzenci chwalą niemal każdy aspekt filmu – zdjęcia, scenariusz, aktorstwo – rozpływają się także nad pulsującym jazzem, uzupełniającym monochromatyczną warstwę wizualną.

Pełną listę ocen przyznawanych przez osoby, które miały szczęście zobaczyć film Pawlikowskiego, znajdziecie tu. W kolejce po Złotą Palmę czeka jeszcze co najmniej kilku wybitnych twórców, ale apetyt na bodaj najbardziej prestiżowe wyróżnienie w świecie kina autorskiego wzrósł wczoraj jeszcze bardziej - po wielu latach przerwy polska reprezentacja wróciła do Cannes w wielkim stylu. O tym, czy ekstatyczne głosy widzów zmienią się w upragniony laur dowiemy się 19 maja.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie